شماره امروز: ۵۴۷

رییس کل سازمان امور مالیاتی اعلام کرد

| کدخبر: 121249 | |

رییس سازمان امور مالیاتی از ارائه پیشنهاد کاهش نرخ مالیات واحدهای تولیدی از ۲۵ به ۲۰درصد به مجلس در راستای تحقق شعار امسال خبر داد.

رییس سازمان امور مالیاتی از ارائه پیشنهاد کاهش نرخ مالیات واحدهای تولیدی از ۲۵ به ۲۰درصد به مجلس در راستای تحقق شعار امسال خبر داد.

به گزارش ایبنا، سیدکامل تقوی‌نژاد در مراسم افتتاحیه دومین اجلاس سراسری مدیران مالیاتی کشور که در بندر انزلی برگزار شد با اشاره به نام‌گذاری امسال به سال «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری تصریح کرد: نظام مالیاتی جزو نخستین دستگاه‌هایی است که در این زمینه پیشقدم شد و حتی خودمان پیشنهاد کاهش نرخ مالیات واحدهای تولیدی از ۲۵درصد به ۲۰درصد را مطرح کرده‌ایم که تحقق آن مستلزم حمایت نمایندگان مجلس از این پیشنهاد است و این کاهش حدود 8 هزارمیلیارد تومانی در درآمدها را با تمرکز بر مبارزه با فرار مالیاتی و شناسایی مودیان جدید جبران خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه اعتمادآفرینی و مودی‌مداری مهم‌ترین جهت‌گیری سازمان در سال جاری است و به عنوان یک سازمان مردم نهاد باید اعتماد عمومی را ارتقا ببخشیم، ادامه داد: ما امسال این شعار که باید سازمان محبوب مردم باشیم را سرلوحه اقدامات خود قرار داده‌ایم و در تمامی تعاملات خود با اصناف و بخش خصوصی، اعتمادآفرینی را به عنوان مهم‌ترین رویکرد سازمانی دنبال می‌کنیم.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه اگر تاکنون نظام ما با وجود تهدیدات و فشارهای بین‌المللی به سلامت به این نقطه رسیده، این به خاطر همین اعتماد مردم به نظام به عنوان مهم‌ترین سرمایه اجتماعی است و فرض و مبنای ما نیز همیشه این بوده که مردم راستگو، درست کردار و وفادار هستند و نباید فرار مالیاتی عده‌یی را به حساب کل آحاد جامعه بنویسیم.

 عدالت محور توسعه است

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور، عدالت را محور توسعه عنوان کرد و گفت: مالیات هم حق‎الناس و هم بیت‎المال است و باید در وصول آن رعایت انصاف و عدالت شود همچنین محیطی با نشاط در ادارات مالیاتی برای مودیان ایجاد شود.

وی با اشاره به پذیرش ۱.۵ میلیون اظهارنامه مالیاتی در سال ۱۳۹۶و صدور برگ قطعی بدون رسیدگی برای این تعداد اظهارنامه عنوان کرد: ما سال گذشته بخش عمده‌یی از مالیات مشاغل را بدون رسیدگی پذیرفتیم و سیاست ما حرکت به سمت خوداظهاری مالیاتی است.

تقوی‌نژاد با ذکر این مطلب که سازمان امور مالیاتی کشور در تلاش است که سازمانی مردم مدار باشد، اظهار کرد: بر این اساس در سال گذشته اقداماتی همچون عدم افزایش مالیات‌ها، توافق با اصناف، بخشودگی جرایم قابل بخشش و تفویض اختیار آن به مدیران زیرمجموعه، تقسیط پرداخت مالیات همچنین تقسیط پلکانی پرداخت مالیات برای بنگاه‎های کوچک و متوسط انجام شده و استرداد به صادرکنندگان صورت گرفته است.

 حمایت از تولید و رونق اقتصادی

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه به اهمیت حمایت از تولید و رونق اقتصادی اشاره کرد و گفت: مالیات تا زمانی وجود دارد که تولید، رونق و اشتغال وجود داشته باشد و از یک منظر ما شریک سود و زیان مودیان هستیم؛ بنابراین حمایت از تولید و اشتغال به عنوان یکی از محورهای مهم سیاست اقتصاد مقاومتی از برنامه‌های مهم سازمان امور مالیاتی کشور به شمار می‌رود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران