شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119878 | |

بانک‌ها مکلفند سپرده‌های ارزی را با همان ارز به مشتریان بازگردانند، ضمن اینکه سود پرداختی نیز ماهانه خواهد بود.

 بانک‌ها مکلفند سپرده‌های ارزی را با همان ارز به مشتریان بازگردانند، ضمن اینکه سود پرداختی نیز ماهانه خواهد بود.

غلامرضا پناهی معاون امور ارزی و بین‌الملل بانک ملی با اشاره به امکان‌پذیر بودن سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها اظهار داشت: بر اساس مقررات بانک مرکزی، مشتریان نظام بانکی می‌توانند نسبت به افتتاح حساب ارزی کوتاه‌مدت و مدت‌دار اقدام کنند.

وی با بیان اینکه، مشتریان نظام بانکی می‌توانند حساب ارزی را برای دوره‌های زمانی یک ماهه، دو ماهه، 3ماهه، 6ماهه، ۹ ماهه و یک‌ساله افتتاح کنند، افزود: افتتاح این حساب‌ها با ارزهای مختلف نظیر دلار، یورو، درهم امارات و غیره امکان‌پذیر است. به عنوان مثال نرخ سود این حساب‌ها برای یورو در دوره زمانی یک‌ماهه حدود 3.5درصد و برای یک‌سال نیز 6.5 درصد است که به صورت ارزی پرداخت می‌شود. به گفته وی، سود متعلقه حسب درخواست سپرده‌گذار قابل پرداخت به صورت اسکناس بیگانه قابل تغییر به ریال یا سایر ارزها و نیز قابل حواله به سایر کشورهاست.

وی حداقل موجودی برای افتتاح حساب را هزار یورو اعلام کرد و گفت: بانک ملی اطمینان می‌دهد که افتتاح‌کنندگان حساب‌ از مزایای مناسبی برخوردار شوند.

وی ادامه داد: بر اساس مقررات بانک مرکزی مشتریانی که با «اسکناس» سپرده ارزی افتتاح کنند اسکناس به آنها بازگردانده می‌شود؛ همچنین اگر افتتاح حساب با حواله انجام شود بانک‌ها بر اساس مقررات می‌توانند امکان نقل و انتقال آن را به سایر کشور‌ها با کارگزاری مربوطه انجام دهند.

پناهی با بیان اینکه از حساب ارزی می‌توان بهره‌گیری‌های متعددی کرد، افزود: امکان انتقال این حساب‌ها به سایر کشور‌ها فراهم است.

معاون امور ارزی و بین‌الملل بانک ملی تصریح کرد: ۳۷۰ شعبه بانک ملی آمادگی افتتاح حساب ارزی و ارائه این سرویس را دارند و به مشتریان نظام بانکی نیز توصیه می‌شود با افتتاح این حساب اطمینان نگهداری از ارز‌ها را افزایش دهند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران