شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119474 | |

بانک مرکزی بند «الف» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور را که براساس آن مبلغ تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌ها در سال ۱۳۹۷، ۱۵میلیون تومان تعیین شده است به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

بانک مرکزی بند «الف» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور را که براساس آن مبلغ تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌ها در سال ۱۳۹۷، ۱۵میلیون تومان تعیین شده است به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک مرکزی، در این بند از قانون بودجه سال جاری آمده است: «برای حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است کلیه بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع کلیه منابع در اختیار پس‌انداز، جاری و سپرده قرض‌الحسنه بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند. تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌ها در سال ۱۳۹۷ یکصد و پنجاه میلیون ریال با دوره بازپرداخت پنج‌ساله است.»

بنابراین و براساس بخشنامه شماره 97.4773 مورخ 1397.1.14 بانک مرکزی، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در اولویت نخست پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه قرار دارد و تمام بانک‌ها و موسسات اعتباری ملزم به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از محل مجموع سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز و جاری هستند. مبلغ این تسهیلات برای هر یک از زوجین، یکصد و پنجاه میلیون ریال با دوره بازپرداخت پنج ساله (۶۰ ماهه) و نرخ کارمزد ۴ درصد است. همچنین با توجه به مفاد ماده ۵۰ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، افراد مندرج در این قانون، مشمول اخذ قرض‌الحسنه ازدواج به میزان دو برابر افراد عادی (مبلغ سیصد میلیون ریال و با رعایت سایر شرایط و ضوابط اعطای این تسهیلات) هستند. لازم به ذکر است افرادی که در سال جاری، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج دریافت می‌کنند، مشمول سقف‌های مقرر در قانون جدید هستند. متقاضیان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج می‌توانند با مراجعه به آدرس https://ve.cbi.ir/ نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

 برنامه بانک مرکزی برای تامین نقدینگی طرح‌ها

رییس‌ کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی در جهت تامین نقدینگی‌های لازم و هدایت نقدینگی‌ها به سمت فعالیت‌هایی با بازدهی بالاتر و با ظرفیت ایجاد اشتغال بیشتر تلاش خواهد کرد.

به گزارش فارس، ولی‌الله سیف با بیان اینکه سال ۹۷ سال مبارکی خواهد بود، اظهار داشت: مطمئن هستم در سال جدید اتفاقات خوبی می‌افتد که می‌تواند منجر به رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال هرچه بیشتر برای جوانان عزیز کشورمان باشد.

رییس‌ کل بانک مرکزی همچنین تاکید کرد: بانک مرکزی در جهت تامین نقدینگی‌های لازم و هدایت نقدینگی‌ها به سمت فعالیت‌هایی با بازدهی بالاتر و با ظرفیت ایجاد اشتغال بیشتر تلاش خواهد کرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران