شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 106191 | |

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران گفت: صنعت بیمه در حال بررسی نحوه پرداخت خودروسازان است که اگر خودروسازان به تعهدات خود عمل نکنند، بیمه یک‌ماهه به اجرا درخواهد آمد.

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران گفت: صنعت بیمه در حال بررسی نحوه پرداخت خودروسازان است که اگر خودروسازان به تعهدات خود عمل نکنند، بیمه یک‌ماهه به اجرا درخواهد آمد.

سید محمد علیپور در گفت‌وگو با میزان در رابطه با بیمه یک‌ماهه خودروهای صفرکیلومتر اظهار کرد: به دلیل آنکه شرکت‌های خودروسازی در خرید حق بیمه خودروهای صفرکیلومتر به شرکت‌های بیمه بدهی بسیاری داشتند و عملا حق انتخاب از مشتری نهایی در انتخاب شرکت بیمه گرفته می‌شود، قرار بر آن شد تا برای خودروهای صفرکیلومتر بیمه یک‌ماهه طراحی شود.

وی افزود: در برنامه طراحی‌ شده بیمه‌های یک‌ماهه قرار بر آن است تا خودرو تولیدی از زمان پلاک‌گذاری تحت پوشش بیمه قرار بگیرد و بعد از مدت تعیین ‌شده، صاحب خودرو به اختیار خود، شرکت بیمه طرف قرارداد را انتخاب ‌کند.

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران خاطرنشان کرد: تا به امروز بیمه یک ماه خودروهای صفرکیلومتر به مرحله اجرا نرسیده و این موضوع به دلیل آن است که طبق قانون جدید بیمه شخص ثالث، شیوه پرداخت حق بیمه از سوی شرکت‌های خودروسازی تغییر کرده و صنعت بیمه در حال بررسی نحوه پرداخت خودروسازان است که اگر خودروسازان به تعهدات خود عمل نکنند، بیمه یک‌ماهه به اجرا درخواهد آمد. وی تصریح کرد: خودروسازان در قانون جدید بیمه شخص ثالث باید طبق قانون 40درصد حق بیمه را به ‌صورت نقدی در ابتدای آغاز دوره بیمه پرداخت کنند و مابقی آن طی چهار قسط ظرف زمان 6ماه پرداخت شود.

علیپور در رابطه با ‌زمان بررسی وضعیت پرداخت حق بیمه از سوی خودروسازان گفت: وضعیت پرداخت حق بیمه از سوی خودروسازان را زیر نظر داریم.

در این رابطه مذاکرات بین بیمه مرکزی و سندیکای بیمه‌گران ایران در حال انجام است.

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران تاکید کرد: در رابطه با پوشش بیمه یک‌ماهه خودروهای صفرکیلومتر تعیین شرکت‌های طرف قرارداد و انتخاب شرکت‌های بیمه دارای ابعاد مختلفی است که در صورت نهایی شدن، راه‌حل‌های اجرایی خرید و پوشش بیمه ابلاغ خواهد شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران