شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 102176 | |

علی‌اشرف افخمی، رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن با تاکید بر ضرورت ایجاد انضباط در بنگاه‌های مالی گفت: بحث شفافیت، پاسخگویی بنگاه‌های اقتصادی، مدیریت ریسک، توجه به اعتبارسنجی و از همه مهم‌تر رعایت انضباط مالی از مهم‌ترین سیاست‌های کلان نظام بانکی کشور است که باید مورد توجه قرار گیرد و در نهایت نظام بانکی را به سمت کفایت سرمایه پیش ببرد.

ضرورت انضباط مالی در نظام بانکی و بنگاه‌های اقتصادی

 علی‌اشرف افخمی، رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن با تاکید بر ضرورت ایجاد انضباط در بنگاه‌های مالی گفت: بحث شفافیت، پاسخگویی بنگاه‌های اقتصادی، مدیریت ریسک، توجه به اعتبارسنجی و از همه مهم‌تر رعایت انضباط مالی از مهم‌ترین سیاست‌های کلان نظام بانکی کشور است که باید مورد توجه قرار گیرد و در نهایت نظام بانکی را به سمت کفایت سرمایه پیش ببرد.

بیست و هفتمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی با محوریت ثبات مالی، بستر رشد اقتصادی پایدار از صبح روز 10تیر ماه و برای مدت دو روز در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما آغاز شد و مدیرعامل بانک صنعت و معدن با حضور در این همایش درخصوص تحلیل رفتار ترازنامه نظام بانکی در خلق نقدینگی و پیامدهای آن در اقتصاد کلان سخنانی را ایراد کرد.

افخمی با بیان اینکه مشکلات موجود در اقتصاد و نظام بانکی ما در کشورهای دیگر نیز دیده می‌شود، گفت: نکته ناترازی که در نظام بانکی به آن اشاره می‌شود تنها منحصر به کشور ما نیست بلکه کشورهای دیگر نیز قاعدتا با این ناترازی روبه‌رو هستند.

وی افزود: در کشورهای دیگر مانند ایتالیا، ‌یونان و سایر کشورها نیز شاهد چنین وضع مشابهی هستیم. در همه کشورها مقامات قانون‌گذار و بانک‌های مرکزی قوانین نظارتی خود را سخت‌تر می‌کنند. در همین راستا در سایر کشورها بحث بازل ۳ مطرح شده و به بانک‌ها تا سال ۲۰۱۹ مهلت داده شده است که با آن منطبق شوند. درحالی که هنوز پیاده‌سازی بازل ۳ پایان نرسیده، پیش‌نویس بازل ۴ درحال تهیه است و همه این موارد نشان می‌دهد که وضعیت نظام بانکی در کل مطلوب نیست. افخمی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد مهم‌ترین علامت سوالی که اکنون وجود دارد، بحث مدیریت دارایی‌های منجمد است که این اتفاق در نظام بانکی بسیار پررنگ مشاهده می‌شود و باید بررسی کرد که چرا این قضیه اتفاق می‌افتد و روز به روز نیز افزایش پیدا می‌کند. مدیرعامل بانک صنعت و معدن بیان کرد: عدم رعایت نرخ سود و مسابقه‌یی برای اخذ سپرده بیشتر ازجمله موانعی است که بر سر راه انضباط مالی نظام بانکی و ایجاد دارایی‌های منجمد وجود دارد. وی عنوان کرد: از سوی دیگر نکته حائز اهمیت این است که ما باید ظرفیت بنگاه‌های مالی و اقتصادی کشور را در بخش بین‌المللی بالا برده همچنین ظرفیت‌های مناسب برای حضور در بازارهای بین‌المللی ایجاد کنیم نه اینکه محدوده فعالیت بانک‌های ایرانی تنها محدود به 80 میلیون ایرانی باشد. افخمی درباره وضعیت صادرات غیرنفتی کشور نیز گفت: سال گذشته میزان صادرات غیرنفتی کشور حدود 44میلیارد دلار بوده در شرایطی که کشورهایی با مساحت بسیار کوچک‌تر و جمعیت کمتر 5، 6 برابر کشور ما صادرات غیرنفتی داشته‌اند. به همین خاطر باید با افزایش میزان صادرات و رشد صادرات غیرنفتی حجم مراودات بانکی خود را افزایش دهیم.

اهدای قرآن نفیس توسط بانک پاسارگاد به دانشگاه گیلان

بانک‌پاسارگاد در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی خود و در ادامه طرح اهدای کتب نفیس به دانشگاه‌ها، مراکز علمی، نهادها، استادان و فرهیختگان، کتاب نفیس قرآن طباخ هروی و لوح تقدیر را به استانداری گیلان و دانشگاه گیلان اهدا کرد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، این بانک طی مراسم جداگانه‌یی با حضور مسوولان و مدیران این مراکز به هر یک از این نهادها یک جلد کتاب نفیس قرآن طباخ هروی را به عنوان اثری ارزشمند و ماندگار به ‌منظور بهره‌مندی پژوهشگران، اندیشمندان، علاقه‌مندان و انجام تحقیق و پژوهش‌های مرتبط اهدا کرد. این قرآن نفیس به خط عبدالله طباخ هروی از قرآن‌های نفیس و کم‌ نظیر گنجینه آستان قدس رضوی است که در سال 1394 با حمایت بانک‌پاسارگاد چاپ و رونمایی شد.

براساس این خبر دکتر عبادالله رستمی، رییس دانشکده ادبیات و علوم‌انسانی دانشگاه گیلان از اقدامات ارزشمند بانک‌پاسارگاد در مسیر اعتلای فرهنگ و هنر قدردانی کرد. همچنین مهندس اصغریان، معاونت استانداری گیلان با آرزوی موفقیت برای بانک‌پاسارگاد، تداوم اینگونه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی را ارزشمند خواند.

گفتنی است «مصحف شریف خراسان» در قرن نهم هجری قمری توسط «عبدالله طباخ هروی» کتابت شده‌ و در آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود. این مصحف شریف در قطع رحلی سلطانی، 33*47 سانتی‌متر مربع به جهت نوع تذهیب، خوشنویسی و کتابت بی‌نظیر و از بدایع روزگار است؛ در این کتاب چند نوع هنر با هم آمیخته‌ شده که زیبایی و ماندگاری آن را چندین برابر کرده است. این کتاب به همت دکتر سیدمحمدصادق خرازی و با همکاری آستان قدس و حمایت بانک‌پاسارگاد به آلمان فرستاده شد و در نهایت با بهترین امکانات از قبیل کاغذ مرغوبی که با مرور زمان از بین نمی‌رود و جلد چرمی نفیس به چاپ رسید. اهدای این اثر ارزشمند به برخی از نهادها و مراکز فرهنگی به‌ ویژه دانشکده‌های علوم و ادبیات انسانی دانشگاه‌ها ادامه خواهد داشت.

مجمع عمومی بیمه البرز برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه البرز برای سال مالی منتهی به 30 اسفند ۱۳۹5 ‌روز شنبه 10تیر ۱۳۹6 برگزار و به ازای هر سهم 55 ریال سود بین سهامداران تقسیم شد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل بیمه البرز، در مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت که به ریاست محمدرضا تقوایی، رییس هیات‌مدیره بیمه البرز و با حضور سیدرسول تاجدار، ‌مدیرعامل و نایب‌رییس هیات‌مدیره، علی جعفری، مدیرکل نظارت مالی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان حسابرسی و بیش از 89درصد از سهامداران این شرکت برگزار شد، عملکرد هیات‌مدیره و صورت‌های مالی این شرکت در سال مالی منتهی به 30 اسفند ۱۳۹5 از سوی صاحبان سهام حاضر در جلسه تصویب شد. همچنین در این مجمع، سود خالص این شرکت در سال مالی منتهی به 30 اسفندماه سال ۱۳۹5 با رشد 5 درصد نسبت به سال ما قبل آن 559 میلیارد و 884 میلیون ریال اعلام شد که براساس تصمیم مجمع 55 ریال به ازای هر سهم بین سهامداران توزیع شد. براساس گزارش هیات‌مدیره، شرکت بیمه البرز در سال گذشته ۱8هزار و 878میلیارد و 990میلیون ریال حق بیمه تولید کرده و 13هزار و 539 میلیارد و 305میلیون ریال خسارت پرداخت کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران