اوضاع سخت زمستانی مردم زابل از زبان نماینده این منطقه/ مردم در روستاها برای گرم کردن خود از هیزم و فضولات حیوانی استفاده می‌کنند

نماینده مردم زابل در مجلس گفت: مردم مجبور هستند در روستاها برای گرم کردن خود از هیزم و فضولات حیوانی استفاده کرده و متاسفانه مسئولان توجهی به مردم منطقه در این شرایط سخت ندارند.

اوضاع سخت زمستانی مردم زابل از زبان نماینده این منطقه/ مردم در روستاها برای گرم کردن خود از هیزم و فضولات حیوانی استفاده می‌کنند
۱۴۰۱/۱۰/۲۷ ۱۴:۱۰:۰۰
| | |

محمد سرگزی، نماینده مردم زابل در مجلس، با اشاره به کمبود نفت سفید و سیلندر گاز در این منطقه گفت: مردم مجبور هستند در روستاها برای گرم کردن خود از هیزم و فضولات حیوانی استفاده کرده و متاسفانه مسئولان توجهی به مردم منطقه در این شرایط سخت ندارند.

به گزارش ایسنا، بخش‌هایی از صحبت‌های محمد سرگزی را در ادامه می‌خوانید:

  • با توجه به سرمای بی سابقه‌ای که در ۶۰ سال گذشته در استان سیستان و بلوچستان و شهر زابل اتفاق افتاد، دمای هوا به منفی ۲۰ درجه کاهش پیدا کرد. همزمان با این سرما، طوفان ۱۰۰ کیلومتری نیز در زابل اتفاق افتاد به نحوی که شعاع دید به کمتر از ۵ متر رسید و متاسفانه ما هیچ گونه حمایتی از سوی دستگاه های اجرایی برای مردم سیستان و بلوچستان نداشتیم.
  • استان سیستان و بلوچستان از گاز طبیعی که مردم بتوانند خودشان را با آن گرم کنند بی بهره است، در این شرایط با کمبود شدید نفت سفید و سیلندر گاز مواجه هستیم به نحوی که مردم برای گرم کردن خود در روستاها از هیزم و فضولات حیوانی استفاده می کنند.

شرایط مردم سیستان و بلوچستان بسیار سخت‌تر از تربت جام بود اما توجهی به ما نشد

  • در همین شرایط شاهد بودیم که در تربت جام که خط انتقال گاز برای مدتی متوقف شد، اتفاق خوبی رخ داد و دولت با تمام قوا در آنجا ورود پیدا کرد و اجاق نفتی رایگان و نفت سفید در اختیار مردم قرار داد و گاز را رایگان کرد. تمام دولت برای حمایت از مردم تربت جام بسیج شدند و این اتفاق خوبی بود.
  • مردم سیستان و بلوچستان خوشحال هستند که در تربت جام این اتفاق افتاده اما این سوال را دارند که چرا با وجود اینکه شرایط مردم سیستان و بلوچستان بسیار سخت تر از آن منطقه بود توجهی به منطقه ما نشد؟ مردم در سخت ترین شرایط زندگی کرده و از مرزها محافظت می کنند.
  • درست است که در این چند روز محموله هایی از نفت سفید و سیلندر گاز فرستاده شده است اما چون شبکه حمل و نقل نیست به دست مردم نرسیده است. شرایط در منطقه خیلی سخت است. بچه های کوچک در این سرما باید برای گرم کردن خود از سه پتو استفاده کنند، این بچه‌ها چه گناهی کردند که هیچ توجهی از ناحیه دولت به آنها نمی شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران