شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون عملیات شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به حفظ روند و نرخ مثبت افزایش تولید در سه سال اخیر گفت: تصفیه گاز ترش و تحویل گاز شیرین به خط سراسری امسال نسبت به پارسال ۱۰ درصد افزایش داشت.

معاون عملیات شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به حفظ روند و نرخ مثبت افزایش تولید در سه سال اخیر گفت: تصفیه گاز ترش و تحویل گاز شیرین به خط سراسری امسال نسبت به پارسال ۱۰ درصد افزایش داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، عابدین زرگوشی، معاون عملیات شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به حفظ روند و نرخ مثبت افزایش تولید در سه سال اخیر گفت: تصفیه گاز ترش و تحویل گاز شیرین به خط سراسری امسال نسبت به پارسال ۱۰ درصد و در مقایسه با ٢ سال پیش ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با حفظ پایداری تولید در واحدهای بازیافت گوگرد در سه سال گذشته، تولید گوگرد پاستیلی نیز نسبت به پارسال حدود ۱۰ درصد و در مقایسه با سه سال پیش ۶۰ درصد افزایش داشته است.

این مقام مسوول همچنین به افزایش تولید میعانات گازی در سال ۹۸ اشاره کرد و افزود: امسال تولید میعانات گازی در مجموع نسبت به مجموع تولید سال ۹۷، پنج درصد افزایش یافته است.

زرگوشی با بیان اینکه شرکت پالایش گاز ایلام در سال ۹۸ بیش از ۲۳ هزار تن گاز مایع (ال‌پی‌جی) خام به پالایشگاه چهارم مجتمع پارس جنوبی ارسال کرده است، اظهار کرد: در ۱۲ سال گذشته از زمان راه‌اندازی پالایشگاه تاکنون، به‌طور کلی فروش این محصول نزدیک به ۸۵ هزار تن بوده که ۷۵ هزار تن آن در سه سال اخیر محقق شده است.

وی به کاهش شاخص مصرف ویژه انرژی نیز اشاره کرد و گفت: در این پالایشگاه با تدابیری که در حوزه کاهش مصرف انرژی در کنار افزایش تولید به‌کار گرفته شده، مصرف ویژه انرژی که بیانگر میزان انرژی مصرفی به ازای یک تن تولید محصولات است در پایان سال ۹۸ نسبت به میانگین سال ۹۷ از رقم ۲.۳۹ به ۲.۱۱ رسیده که به معنای کاهش ۱۲ درصدی مصرف انرژی به ازای هر تن تولید بوده است.

معاون عملیات شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: در کنار افزایش کمی محصولات خوشبختانه به لحاظ کیفی نیز پس از سال‌ها با استاندارد کردن میزان مرکاپتان موجود در گاز شهری تزریقی به خط سراسری، بهبود قابل توجهی در کیفیت این محصول حاصل شده و گوگرد پاستیلی نیز همچنان با خلوص منحصربه‌فرد تحویل مشتریان می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران