شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نماینده مجلس از برنامه‌های کمیسیون تلفیق برای ارایه ۶۰ لیتر بنزین نوروزی خبر داد.

نماینده مجلس از برنامه‌های کمیسیون تلفیق برای ارایه ۶۰ لیتر بنزین نوروزی خبر داد. با نزدیک شدن به عید نوروز، صحبت‌ها و گمانه زنی‌های متعددی از تخصیص یا عدم ارایه سهمیه بنزین مطرح شده است.

به گزارش خبرگزاری میزان، ارایه سهمیه بنزین نوروزی در اولین سال اجرای آن توسط دولت وقت اجرا شد امری که در آن زمان نیز موافقان و مخالفان بسیاری را به خود جلب کرد.

در حال حاضر نیز موافقان این طرح از رونق سفر‌های داخلی صحبت می‌کنند و مخالفان از بار سنگین مالی این طرح بر خزانه عمومی گلایه می‌کنند.

دو روز قبل بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه گردهمایی توسعه نظام مالی در صنعت نفت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طرح ارایه سهمیه بنزین عید نوروز در دولت مطرح شده است گفت: رییس‌جمهور دستور تهیه پیشنهادات در این خصوص را ارایه داده است.

وزیر نفت با اشاره به مخالفات برخی از ارکان دولت نسبت به این طرح تصریح کرد: دلیل مخالفت برخی از مسوولان با این طرح فشار بر منابع یارانه معیشتی است، در حال حاضر تمام منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین به یارانه معیشتی اختصاص می‌یابد و در صورت ارایه ۱۰۰ لیتر بنزین نوروزی نزدیک به ۳ هزار میلیارد تومان از منابع مالی این طرح معیشتی کم می‌شود. نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح تخصیص سهمیه نوروزی اظهار کرد: موضوع سهمیه بنزین نوروزی پیش از اقدام دولت، توسط مجلس در کمیسیون تلفیق مطرح شد، با توجه به فشار اقتصادی ناشی از افزایش قیمت بنزین، سه سهمیه فوق‌العاده در نظر گرفته شد، بخش اول مربوط به سهمیه عید نوروز، بخش دیگر مربوط به سهمیه تابستان و بخش دیگری به صورت شناور تا طی ۶ ماه دوم سال به مردم ارایه شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس تصریح کرد: در صورتی که ما نتوانیم برای مردم رفاه ایجاد کنیم این می‌تواند مشکلات فراوانی را ایجاد کند و به همین منظور برای ارایه سهمیه مازاد تا دو مرتبه در سال جمع بندی‌هایی صورت گرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی عنوان کرد: وزارت نفت با این پیشنهاد به دلیل بار مالی این طرح و عدم توانایی دولت، با این موضوع مخالفت کرد.

وی با اشاره به میزان سهمیه در نظر گرفته شد در کمیسیون تلفیق عنوان کرد: در خصوص رقم بنزین تخصیص یافته، جمع‌بندی کامل صورت نگرفت، اما کمیسیون تلفیق به دنبال ارایه ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به مردم است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران