شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اقتصاد روسیه ثابت کرده که می‌تواند در برابر تحریم‌های غرب و کاهش قیمت نفت دوام بیاورد. به گزارش تسنیم و به نقل از راشاتودی،

اقتصاد روسیه ثابت کرده که می‌تواند در برابر تحریم‌های غرب و کاهش قیمت نفت دوام بیاورد. به گزارش تسنیم و به نقل از راشاتودی، ماتیاس سیلر، یکی از مدیران صندوق اروپای نوظهور بارینگز گفت اقتصاد روسیه ثابت کرده که می‌تواند در برابر تحریم‌های غرب و کاهش قیمت نفت دوام بیاورد.  سیلر طی مصاحبه‌ای با دیلی‌تلگراف گفت: به‌رغم مشکلاتی که مسکو بین سال‌های 2010 و 2015 با آن مواجه بود، طی 5 سال گذشته همه‌چیز به سرعت رشد یافته است. وی اشاره کرد: این منطقه به طرز فوق‌العاده‌ای خوب عمل کرده است، بنابراین سرمایه‌گذاری‌های ما در روسیه افزایش یافته و بخش بزرگ‌تری از سبد سرمایه‌گذاری‌های مالی ما را تشکیل می‌دهد. بارینگز 60 درصد صندوق اروپای نوظهور را در روسیه سرمایه‌گذاری می‌کند و همچنین بر کشورهایی مثل لهستان و ترکیه تمرکز دارد. سیلر توضیح داد: این کشورها فضای زیادی برای رشد دارند و می‌توان شرکت‌های بسیار خوبی را با قیمت پایین در این مناطق یافت. مثلاً بانک آنلاین تینکاف روسیه یکی از بهترین گزینه‌هاست که سود ده برابری در سرمایه‌گذاری آن وجود دارد. ولی صندوق سرمایه‌گذاری انگلیس قصد دارد روابط خود را با روسیه در آینده کاهش دهد چون اعتقاد دارد بخش نفت که بسیاری شرکت‌ها در آن دخالت دارند، به تدریج اهمیت خود را از دست می‌دهد.

 دولت روسیه در سال‌های اخیر اقداماتی برای کاهش وابستگی این کشور به نفت و حفاظت از اقتصاد در برابر نا آرامی‌های جهانی اتخاذ کرده است. یکی از اصلی‌ترین اقدامات روسیه اجرای قانون مالی بود که طبق آن اگر قیمت نفت بالاتر از 42 دلار در هر بشکه باشد، پول اضافی صادرات نفت به صندوق ثروت ملی روسیه منتقل می‌شود. ذخایر خارجی روسیه از آن زمان افزایش یافته و به سطح قبل از بحران در 2007 رسیده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران