شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دکتر اردکانیان؛ وزیر نیرو در عرض کمتر از یک هفته دو سفر به استان سیستان و بلوچستان داشت،

محمود  سپهر

فعال  رسانه

دکتر اردکانیان؛ وزیر نیرو در عرض کمتر از یک هفته دو سفر به استان سیستان و بلوچستان داشت، سفر اول به همراه رییس مجلس و سفر دوم به همراه رییس‌جمهور انجام شد.

در سفر اول علاوه بر بازدید و ارزیابی مناطق سیل زده، افتتاح و کلنگ‌زنی ۳ پروژه آبرسانی روستایی در این استان انجام شد، اقدامی که البته با برخی حواشی همراه بود و بعضی‌ها آن را نقد کردند و برخی برعکس آن را تمجید کردند.

اردکانیان خود هم واقف به احتمال بروز حواشی بود اما ریسک همه نقدها و حتی حمله‌ها را پذیرفت، هدف او از افتتاح و کلنگ زنی در این شرایط القای این مساله بود که دولت و نظام در سخت‌ترین شرایط هم علاوه بر انجام وظایف ذاتی، توسعه و آبادانی را به دست فراموشی نسپرده‌اند.

او مخصوصا فقط و فقط به افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های آبرسانی روستایی در این استان اکتفا کرد، دلیل این موضوع روشن است، از قدیم تاکنون همواره نقدهای جدی پیرامون وضعیت آب روستایی در سیستان و بلوچستان وجود داشته، وزیر نیرو هم خوب این را می‌داند او عملیات افتتاح و کلنگ‌زنی ۳ پروژه آبرسانی روستایی که قرار است مشکل ۳۵۰ روستا را حل کند به صورت نمادین اجرا کرد تا وعده و پیام مهمی به مردم این استان بدهد.

از طرفی وزیر نیرو ۱۱ درصد بودجه آب روستایی را نیز به این استان اختصاص داد تا قدم عملی برای آبدار کردن همه روستاهای سیستان و بلوچستان برداشته شود و به گفته او با اتمام پروژه‌های در دست اجرا به‌زودی جشن اتمام آبرسانی به روستاهای این استان را همه با هم به تماشا خواهیم نشست.

در شرایطی که همه می‌دانیم فروش نفت در پایین‌ترین حد ممکن است و به‌علت مشکلات سیاسی و منطقه‌ای عملاً اوضاع اقتصادی هم خوب نیست اما وزیر نیرو با پویش ابتکاری #هرهفته_الف_ب_ایران که نشانی از تلاش در جهت پیشرفت زیرساخت آب و برق و بهبود فضای زندگی در ایران است، بنا دارد امید و اعتماد به دولت و نظام را در مردم تقویت کند.

حضور چند باره وزیر نیرو در استان‌های کمتر برخوردار و توجه او به مسائل استان‌های محروم، نوید بخش شناخت مشکلات این مناطق و عزم جدی برای اجابت خواسته‌های به حق مردمی است که شاید مهم‌ترین گلایه شان عدم توجه مقامات ارشد دولت بوده است.

بدون شک اشکالات در این مسیر ملی هست اما باید قدردان دکتر اردکانیان بود که در شرایط دشوار اقتصادی و سیاسی با بهبود مهم‌ترین زیر ساخت‌های عمران و آبادانی یعنی آب و برق آن‌هم به دستان با کفایت جوانان مستعد کشور به دنبال ایجاد مکانی بهتر برای زندگی تک تک ایرانیان شریف و نجیب است. افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های هرهفته_الف_ب_ایران در اوج سیل سیستان و بلوچستان بهترین نشان عمل به وعده‌های وزیر نیرو بوده، وزارت نیرو وظایف ذاتی‌اش در سیل را فراموش نکرد وصل برق تمامی روستاهای سیل زده و تامین آب برای روستاها در کنار تلاش برای رفع شکستگی‌ها و تخریب‌ها توسط شرکت‌های آب و برق پیگیری شد، آن‌طرف در استان سیل زده هرمزگان هم آب و برق مردم به سرعت وصل و آبرسانی سیار فعال شد و در همین شرایط سخت مراسم نمادین افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های آب سیستان و بلوچستان انجام شد تا مردم مطمئن شوند وزیر نیرو بر سر عهد خود با مردم حتی در بحرانی‌ترین شرایط هست.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران