شماره امروز: ۵۴۷

| | |

باشگاه خبرنگاران | مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: وزارت نفت برای ایجاد ۴ پالایشگاه با خوراک نفت سنگین و فوق سنگین در قشم موافقت کرده است.

توافق برای ایجاد ۴ پالایشگاه با خوراک نفت سنگین

باشگاه خبرنگاران | مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: وزارت نفت برای ایجاد ۴ پالایشگاه با خوراک نفت سنگین و فوق سنگین در قشم موافقت کرده است. حمیدرضا مومنی در دومین همایش تخصصی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری قشم در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی و انرژی گفت: بهره‌برداری از طرح‌های پیش بینی شده در حوزه نفت و انرژی قشم علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار موجب توسعه همه‌جانبه جزیره قشم می‌شود که این جزیره به عنوان بزرگ‌ترین جزیره خلیج فارس با برخورداری از ۲۷ میدان نفتی با داشتن منابع بی‌نظیر از نفت و گاز یکی از نقاط جذاب برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در حوزه انرژی محسوب می‌شود. او بیان کرد: در این منطقه برای ایجاد زیرساخت در ۵ حوزه پالایشگاه، پتروشیمی، نیروگاه، ذخیره‌سازی و سوخت‌رسانی بیش از ۱۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد که در آینده‌ای نزدیک شاهد رشد فزاینده در اقتصاد ملی کشور در منطقه قشم خواهیم بود. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: موافقت وزارت نفت برای ایجاد ۴ پالایشگاه با خوراک نفت سنگین و فوق سنگین در قشم با رقم سرمایه‌گذاری ۴۰ هزار میلیارد نشان از آینده توسعه‌ای این جزیره با تمرکز بر این صنعت استراتژیک دارد.

عربستان: نفت ارزان به اقتصاد ما ضربه می‌زند

تسنیم | وزیر نفت عربستان گفت: ما می‌خواهیم یک بازار نفت باثبات، رشد پایدار تقاضا و رشد پایدار عرضه را شاهد باشیم، بدترین چیز پایین آمدن قیمت نفت است که به صورت دایمی به اقتصاد ما لطمه می‌زند. وزیر انرژی عربستان گفت، در شرایطی که تنش‌ها بین ایران و امریکا بالا گرفته، کشورش برای برقراری ثبات در بازار نفت تلاش خواهد کرد و تمایل دارد شاهد ثبات قیمت‌ها و رشد تقاضا باشد. این مقام سعودی اظهار داشت: ما می‌خواهیم یک بازار نفت باثبات، رشد پایدار تقاضا و رشد پایدار عرضه را شاهد باشیم، بدترین چیز پایین آمدن قیمت نفت است که به صورت دایمی به اقتصاد ما لطمه می‌زند. وزیر انرژی عربستان گفت، امریکا یک شریک تجاری با نقشی پررنگ در امنیت بین‌المللی است. ما این مساله را به دوستانمان در امریکا واگذار می‌کنیم که خودشان به نحوی که مناسب می‌دانند عمل کنند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران