شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایسنا| استفاده از کارت سوخت راه‌ و روش خود را دارد که اگر به‌درستی اجرا نشود، ممکن است صاحب کارت را دچار خسارت کند؛

چه‌کنیم از سهمیه بنزین کم نشود

ایسنا| استفاده از کارت سوخت راه‌ و روش خود را دارد که اگر به‌درستی اجرا نشود، ممکن است صاحب کارت را دچار خسارت کند؛ به همین دلیل بارها توصیه شده تا شهروندان نسبت به استفاده درست این کارت هوشیار باشند.

ممکن است برای شما اتفاق افتاده باشد که هنگام سوخت‌گیری یک یا دو لیتر از سهمیه کارت سوخت شما کاسته شود که علت این امر طبق گفته‌های فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، تنها استفاده نادرست از کارت سوخت است.

وی با تاکید بر اینکه لازم است تمام مالکان خودرو نسبت به استفاده دقیق از کارت سوخت هوشیار باشند، به ایسنا گفت: میزان کاهش بسته به پیمایشی که توسط دستگاه صورت می‌گیرد، متفاوت است اما ممکن است گاهی به علت استفاده نادرست از کارت یک یا دو لیتر میزان سهمیه کاهش یابد.

وی با بیان اینکه علت این مساله این است که وسط عملیات سوخت‌گیری کارت خارج می‌شود، اظهار کرد: به محض اینکه سوخت‌گیری انجام و نازل سر جایش قرار گرفت، قطع‌کن نازل فعال می‌شود و پیام «لطفا کارت خود را ‌بردارید» روی صفحه مانیتور ظاهر می‌شود که اگر فرد در این زمان کارت خود را خارج کند، هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید.

امریکا سومین صادرکننده گاز طبیعی مایع در جهان شد

تسنیم| صادرات گاز طبیعی مایع امریکا افزایش یافت و حالا این کشور سومین صادرکننده بزرگ این محصول در ۲۰۱۹ پس از قطر و استرالیا است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، صادرکنندگان گاز طبیعی مایع سی‌ان‌جی امریکا در حالی وارد 2020 می‌شوند که با 60 درصد افزایش در صادرات این محصول در 2019، رکورد زده‌اند ولی افزایش نگرانی در مورد ضعیف شدن تقاضا و رقابت شدید می‌تواند مانعی در برابر آنها در سال جدید باشد.

چهار تاسیسات جدید انتقال گاز طبیعی مایع در 2019 در امریکا راه‌اندازی شد. این کشور تا 2024 تبدیل به بزرگ‌ترین صادر‌کننده گاز طبیعی مایع در جهان خواهد شد.

ماهیت بی‌ثبات بازار در اوایل سال جاری میلادی آشکار بود، زمستان گرم در آسیا تقاضای سوخت را کاهش داده و باعث شد واردکنندگان آسیایی محموله‌ها را به سمت اروپا برگردانند. بنابراین احتمالا قیمت گاز طبیعی مایع در 2020 کاهش می‌یابد.

کشف ۱,۸ میلیارد تن نفت و گاز در چین

ایرنا| شرکت نفت و گاز طبیعی چین اعلام کرد: در ادامه تلاش چین برای اکتشاف و استخراج نفت و گاز، این کشور یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون تن ذخایر جدید نفت و گاز طبیعی در سال جاری میلادی کشف کرده است.

«وانگ یی لین» رییس هیات‌مدیره شرکت نفت و گاز طبیعی چین گفت: این شرکت همواره برای اکتشاف و استخراج موثر، توسعه فناوری جدید و ارتقای کارآیی تلاش کرده و در سال ۲۰۱۹ هم در اکتشاف نفت و گاز جدید به رکورد جدید دست یافته است.

او گفت: در سال جاری میلادی میدان بزرگ نفتی چینگ چنگ با ذخایری در حدود یک میلیارد تن نفت در دشت اوردوس، میدان گاز شیل با ظرفیت یک هزار میلیارد متر مکعب در جنوب دشت سی چوان، دو میدان گاز طبیعی با ظرفیت یک هزار متر مکعب در دشت تاریم و چند میدان دیگر نفت و گاز کشف شده است.

این مقام حوزه انرژی چین اظهار کرد چین در سال ۲۰۱۹ حدود ۵ میلیارد یوان به اکتشاف ذخایر جدید نفت و گاز اختصاص داده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران