شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شانا| کره شمالی در سال‌های اخیر برای تأمین نیازهای اولیه مردم خود با چالش روبه‌رو بوده،

احتمال تبدیل کره شمالی  به قطب تولید نفت و گاز

شانا| کره شمالی در سال‌های اخیر برای تأمین نیازهای اولیه مردم خود با چالش روبه‌رو بوده، اما با توجه به انتشار گزارش‌هایی درباره منابع احتمالی نفت و گاز این کشور، امریکا و متحدانش ممکن است با دشمنی قوی‌تر در منطقه روبه‌رو شوند. به‌گزارش نشریه نشنال اینترست، مایک رگو، مشاور اکتشاف نفت و گاز، به‌تازگی در مقاله‌ای این احتمال را مطرح کرده که کره شمالی ظرفیت مطلوبی در بخش خشکی و فراساحلی دارد. به گفته رگو، فرصت‌های اکتشافی با هزینه و ریسک نسبتا پایین در محیطی با رقابت کم و با بازاری تشنه انرژی در اطراف آن، جذابیت‌های کره شمالی را بالا می‌برند. گزارش‌ها نشان می‌دهد کره شمالی هفت مخزن زمین‌شناختی اکتشاف نشده در اختیار دارد و سه مخزن از آنها، ساختارهای نفتی اثبات‌شده دارند.

برخی نمایندگان خواستار تغییر نرخ بنزین در بودجه 99 هستند

ایسنا | یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعدادی از نمایندگان به دنبال تغییر نرخ بنزین هستند، گفت: علاوه بر این تاکید ما بر این است که باید عواید حاصل از صادرات بنزین به مردم برگردد. اسدالله قره‌خانی درباره طرح گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال تغییر نرخ بنزین در بودجه سال آینده گفت: نمایندگان طرح‌های مختلفی برای تغییر نرخ بنزین یا تک‌نرخی کردن آن دارند؛ برخی‌ها بنزین ۲۰۰۰ تومانی و برخی‌ها با نرخ ۱۶۰۰ تا ۱۸۰۰ را مطرح می‌کنند و همگی هم تاکید بر تک نرخی شدن بنزین دارند. البته عده‌ای می‌گویند چون تعیین قیمت بنزین تصمیم سران قوا بوده نمی‌توان در قیمت و مقدار سهمیه تجدیدنظر کرد. پیشنهاد بنده آن است که ماهانه ۵۰ لیتر مازاد به عنوان هدیه به مردم داده شود.

پیش‌بینی اعتبار ۱۱۲۰ میلیارد تومان برای خرید تضمینی آب

ایرنا| معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو گفت: اعتباری بالغ بر یک هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان برای خرید تضمینی آب و پساب از بخش غیردولتی در لایحه بودجه سال آینده پیش‌بینی شده‌ است.

«محسن بختیار» افزود: بسته‌های مشارکت عمومی و خصوصی برای اجرای طرح‌های منتخب با اولویت طرح‌های نیمه تمام و آماده بهره‌برداری یا پروژه‌های تکمیل شده شامل ارایه تسهیلات بانکی با نرخ ترجیحی و خرید تضمینی محصول تولیدی، از دیگر مواردی است که درلایحه بودجه ۹۹ پیش‌بینی شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران