شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایسنا| مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر از ارایه کارت شناسایی برق که روی آن شناسه ١٣ رقمی برق مشترکان درج شده

منتظر دریافت کارت شناسایی برق باشید

ایسنا| مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر از ارایه کارت شناسایی برق که روی آن شناسه ١٣ رقمی برق مشترکان درج شده است، به این مشترکان در سراسر کشور خبر داد. هادی مدقق با اشاره به روش‌های مختلف پرداخت قبض برق، اظهار کرد: یکی از برنامه‌ها، معرفی روش‌های مختلفی بود که مشترکان می‌توانستند پس از حذف قبوض کاغذی برق، وجه قبض خود را پرداخت کنند و روش‌هایی برای افرادی که گوشی هوشمند دارند، پیش‌بینی شده بود. صاحبان این تلفن‌های همراه می‌توانند از طریق وب‌سایت، اپ‌های مختلف و... قبض خود را پرداخت کنند.وی ادامه داد: افرادی که گوشی هوشمند ندارند می‌توانند از طریق یو‌اس‌اس‌دی قبض خود را پرداخت کنند. اما افرادی که هیچ نوع گوشی ندارند، باید شناسه قبض خود را که پیش از این در قبوض کاغذی درج می‌شد، داشته باشند. برای اینکه این افراد بتوانند چه از طریق تلفن ثابت و چه از طریق خودپرداز پرداخت کنند، تصمیم گرفتیم به همه مشترکان کارت شناسایی برق داده شود که شناسه دقیق خود را داشته باشند.مدقق با بیان اینکه طرح ارایه کارت شناسایی برق از برنامه‌های ماه آینده است، اظهار کرد: طرح به صورت سراسری در کشور اجرا می‌شود و هزینه آن از مشترک گرفته نمی‌شود.بر اساس این گزارش، قبوض کاغذی برق از ابتدای مهرماه حذف شد و مشترکان پس از آن اطلاعات قبض خود را از طریق پیامک دریافت می‌کنند.

واردات نفت خام چین رکورد زد

تسنیم | واردات نفت خام چین در اکتبر ۱۱.۵درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و رکورد جدیدی بر جای گذاشت.اطلاعات گمرکی نشان می‌دهد واردات نفت خام چین در اکتبر 11.5درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و رکورد زده است. پالایشگاه‌های جدید چین تقاضا را تقویت و پالایشگاه‌های مستقل کوچک تولید خود را در بحبوحه حاشیه‌های ثابت سود پالایشگاهی حفظ کرده‌اند.ولی واردات گاز طبیعی در ماه گذشته 10.6 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت که اولین کاهش از نوامبر 2016 بود.چین، بزرگ‌ترین تولید‌کننده نفت دنیا، ماه گذشته 45.51 میلیون تن نفت خام معادل 10.72 میلیون بشکه در روز خرید. چین در سپتامبر 10.04 میلیون بشکه در روز نفت خام خریده بود. واردات طی 10 ماه اول سال جاری میلادی به 414.55 میلیون تن معادل 9.95 میلیون بشکه در روز رسید که 10.5 درصد بالاتر از همین دوره در سال گذشته بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران