شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تسنیم| قیمت نفت برنت دیروز با 73 سنت معادل 1.22 درصد رشد به 60 دلار و 35 سنت در هر بشکه رسید، اما همچنان در مسیر کاهش هفتگی باقی ماند.

تسنیم| قیمت نفت برنت دیروز با 73 سنت معادل 1.22 درصد رشد به 60 دلار و 35 سنت در هر بشکه رسید، اما همچنان در مسیر کاهش هفتگی باقی ماند.

پس از پشت سر گذاشتن یک هفته دشوار، قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش بود، اما به دلیل افزایش عرضه نفت و نامشخص بودن سرنوشت تقاضا همچنان در مسیر کاهش هفتگی باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام امریکا دیروز برای اولین‌بار طی 4 روز گذشته

با 82 سنت معادل 1.51 درصد افزایش به 55 دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا نیز کاهش هفتگی را تجربه می‌کند. به گزارش رویترز، نگرانی‌ها در مورد رشد اقتصاد جهانی در کنار نگرانی در مورد آینده تقاضا برای نفت همچنان بر بازار سایه افکنده است. این در حالی است که رهبران امریکا و چین هنوز نتوانسته‌اند به اختلافات تجاری 16 ماهه خود که موجب کاهش مبادلات تجاری بین این دو قدرت اقتصادی شده است پایان دهند. استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در موسسه آکسی تریدر در این باره گفت: «نگرانی‌ها در مورد اختلافات تجاری امریکا و چین تبعات منفی غیرمنتظره‌ای داشته است.» پس از انتشار آمارهای مثبت از فعالیت‌های بخش تولیدی چین در روز جمعه، بازار بعد از یک دور متوالی انتشار آمارهای اقتصادی منفی یک نفس راحت کشید.

اما آمارهای منتشر شده در روز جمعه نشان داد که فعالیت‌های کارخانه‌ای ژاپن در ماه اکتبر به پایین‌ترین رقم خود طی بیش از 3 سال گذشته رسیده و این هشدار جدیدی در مورد وضعیت سومین اقتصاد بزرگ جهان بود. میزان ذخایر نفت خام امریکا نیز در پایان هفته منتهی به 25 اکتبر با 5.7 میلیون بشکه افزایش مواجه بود، در حالی که تحلیلگران انتظار رشد 494 هزار بشکه‌ای را داشتند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران