شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایسنا| روس‌نفت که بزرگ‌ترین شرکت نفتی روسیه است، یورو را ارز اصلی برای صادرات نفت و محصولات نفتی خود تعیین کرد.

حذف دلار از معاملات روس‌نفت

ایسنا| روس‌نفت که بزرگ‌ترین شرکت نفتی روسیه است، یورو را ارز اصلی برای صادرات نفت و محصولات نفتی خود تعیین کرد.روس‌نفت حدود ۲.۴ میلیون بشکه در روز نفت می‌فروشد.امریکا وضع تحریم‌های علیه روس‌نفت به دلیل مشارکت این شرکت در تجارت نفت ونزوئلا و فروش مجدد آن به خریداران در چین و هند و کمک به خریداران نفت ونزوئلا و شرکت نفتی دولتی PDVSA‌ ونزوئلا که هدف تحریم‌های واشنگتن قرار دارد را منتفی نداسته است.بر اساس گزارش شبکه آر تی، تحلیلگران و معامله‌گران اقدام روس‌نفت را تدبیری برای دور زدن تحریم‌های احتمالی امریکا علیه روسیه یا صنعت نفت این کشور ارزیابی کردند.

رکورد در نرخ کرایه نفتکش‌ها

تسنیم| نرخ نفتکش‌ها برای حمل نفت خام امریکا به آسیا همچنان رو به افزایش است و هزینه کرایه یک نفتکش در روز پنج‌شنبه به رکورد ۱۲میلیون دلار رسید. به گزارش رویترز، اس‌کی انرژی، پالایشگاه بزرگ کره جنوبی در اوایل همین هفته سوپرنفتکش ماکسیم را برای حمل نفت خام امریکا به کره جنوبی در نوامبر با 10 میلیون دلار کرایه کرد ولی حالا بطور مشروط نفتکش پسیفیک‌ام را با قیمت جدید 12.35 میلیون دلار رزرو کرده است.امریکا هفته گذشته دو واحد از شرکت کاسکوی چین را به‌اتهام دخالت در حمل نفت خام ایران تحریم کرد. این اقدام امریکا نرخ حمل‌ونقل نفتکش‌ها را بالا برد. نرخ حمل‌ونقل کشتی‌ها پس از حمله ماه گذشته به تأسیسات نفتی عربستان نیز بالا رفته بود.

خروج از اوپک برای 60 هزار بشکه  نفت؟

شانا| وزیر انرژی اکوادور پیش‌بینی کرد پس از خروج این کشور از اوپک، تولید روزانه نفت آن در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۵۹۰ هزار بشکه در روز برسد.به گزارش خبرگزاری رویترز از کیتو، کارلوس پرز، اعلام کرد که خروج این کشور از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) ضروری بود، زیرا این کشور روزانه ۵۴۸ هزار بشکه نفت تولید می‌کرد که بالاتر از سهمیه تولید روزانه ۵۲۸ هزار بشکه‌ای این کشور بود.وی گفت: آنها ما را ملامت نکردند، اما ما از رعایت نکردن توافق معذب هستیم.وزیر انرژی اکوادور افزود: امیدواریم در سال جاری میلادی تولید روزانه نفت را به ۵۶۰ هزار بشکه در روز و در سال آینده میلادی به ۵۹۰ هزار بشکه در روز برسانیم؛ به دلیل شرایط اقتصادی و برای تأمین پول کافی برای سرمایه‌گذاری‌ها، باید تولید را افزایش دهیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران