شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایلنا| مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: اکنون از لحاظ تولید

ایران در مسیر تبدیل شدن به هاب تولید بنزین

ایلنا| مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: اکنون از لحاظ تولید فرآورده‌های با کیفیت بنزین و نفت‌گاز به اهداف سال 1400 که قرار بود قدرت اول منطقه باشیم، رسیده‌ایم.علیرضا صادق‌آبادی ابراز امیدواری کرد: بتوانیم پالایشگاه‌های سیراف را از طریق بازارهای داخلی و صندوق توسعه ملی تامین منابع مالی کنیم. مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: اکنون از لحاظ تولید فرآورده‌های با کیفیت بنزین و نفت‌گاز به اهداف سال 1400 که قرار بود قدرت اول منطقه باشیم، رسیده‌ایم.وی ادامه داد: امروز بیش از 112 میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم. هیچ کشوری در منطقه چنین حجمی از تولید بنزین را ندارد و از این 112 میلیون لیتر، 90 میلیون لیتر بنزین با کیفیت است.صادق‌آبادی گفت: در حال حاضر نزدیک 125 میلیون لیتر هم نفت گاز تولید می‌کنیم که 50 میلیون لیتر با کیفیت است که امیدواریم تا پایان سال عملیات نصب واحد تصفیه هیدروژنی نفت گاز اصفهان تمام شود و در ماه‌های اولیه سال 99 راه‌اندازی و تثبیت را خواهیم داشت. 70 میلیون لیتر نفت‌گاز باکیفیت یعنی تمام نیاز صنعت حمل و نقل کشور را تامین کرده‌ایم.

افت رونق در صنعت نفت شیل امریکا

شانا| برآورد تحلیلگر بازار رویترز حکایت از آن دارد که تولید نفت امریکا با وجود کم رونق شدن صنعت نفت شیل و کند شدن روند افزایش تولید، همچنان نزدیک به رکوردهای بالاست.

تولید نفت خام ایالات متحده امریکا در ماه ژوئن نزدیک به بالاترین حد خود باقی ماند، اما افزایش تولید این کشور از اواخر پارسال به‌طور قابل توجهی کند شد که این شرایط در واکنش به کاهش قیمت نفت رخ داد.کندی روند افزایشی تولید نفت ایالات متحده امریکا تا سال ۲۰۲۰ میلادی هم ادامه خواهد داشت.براساس داده‌های اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) که روز پنجشنبه (۲۱ شهریورماه) منتشر شد، تولید نفت خام امریکا در ماه ژوئن به‌طور میانگین روزانه ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه اعلام شد که از اساس نسبت به رکورد ماه‌های مه و آوریل بدون تغییر بوده است. با وجود این، رونق شیل در واکنش به کاهش قیمت نفت از آغاز سه ماه چهارم سال ۲۰۱۸ تعدیل شده است و پیش‌بینی می‌شود روند کاهشی قیمت‌ها در باقیمانده سال ۲۰۱۹ و سال ۲۰۲۰ ادامه یابد.

اوج تولید در نیمه‌ نخست سال، واکنش با تأخیر به رونق حفاری و دوره قیمت‌های بسیار بالا در اواسط سال ۲۰۱۸ است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران