شماره امروز: ۵۴۷

| | |

قیمت نفت پس از آنکه روز سه‌‌شنبه به پایین‌ترین حد در یک ماه گذشته سقوط کرد، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی بخشی از این کاهش را احیا کرد و افزایش یافت.

گروه انرژی|

قیمت نفت پس از آنکه روز سه‌‌شنبه به پایین‌ترین حد در یک ماه گذشته سقوط کرد، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی بخشی از این کاهش را احیا کرد و افزایش یافت.

بهای معاملات آتی نفت برنت یک دلار و 36 سنت یا 2.33 درصد رشد کرد و به ۵9 دلار و 62 سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی وست‌تگزاس اینترمدیت امریکا نیز با یک دلار 46 سنت یا 2.71 درصد افزایش، به ۵5 دلار و 40 سنت در هر بشکه رسید.

قیمت نفت روز سه‌شنبه پس از آماری که نشان داد فعالیت بخش تولیدی امریکا در آگوست برای نخستین‌بار در سه سال گذشته کوچک شده و فعالیت تولیدی منطقه یورو در آگوست برای هفتمین ماه متوالی رشد منفی داشته است، به پایین‌ترین حد در یک ماه گذشته سقوط کرد. اما بازارهای جهانی روز چهارشنبه پس از انتشار یک نظرسنجی خصوصی که نشان داد فعالیت بخش خدمات چین در آگوست با سریع‌ترین روند در سه ماه اخیر رشد کرده است، بهبود یافتند. چین دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت و بزرگ‌ترین واردکننده نفت در جهان است. به گزارش ایسنا، به گفته مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت «سی‌ام‌سی مارکتس»، با توجه به ریزشی که شب گذشته روی داد، معامله‌گران احتمالا با پیش‌بینی اعلام زمان مذاکرات تجاری از سوی چین به خرید قراردادها اقدام کرده‌اند.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا روز سه‌شنبه به چین هشدار داد اگر مذاکرات تجاری طولانی شود، وی رویکرد شدیدتری در قبال پکن خواهد داشت. استفن اینس، استراتژیست بازار در شرکت اکسی تریدر نیز در این باره گفت: فعالان بازار نسبت به ریسک رکود اقتصادی فوق‌العاده نگران هستند. بعلاوه تعرفه‌ها، تهدیدی برای رشد اقتصاد امریکا و سلامت اقتصاد جهان است و اگر جنگ تجاری و تعرفه‌های تلافی جویانه ادامه پیدا کنند، قیمت نفت تحت فشار کاهشی قرار خواهد گرفت. بر اساس گزارش رویترز، انتشار آمار ذخایر نفت امریکا هفته جاری به دلیل تعطیلی روز کارگر در روز دوشنبه، یک روز به تاخیر افتاده و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه منتشر خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران