شماره امروز: ۵۴۷

قیمت پایین نفت باعث فشار مالی بر شرکت‌های نفتی امریکا شده است

| | |

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا تولید نفت امریکا در ماه ژوئن تا ۱۲ میلیون و 82 هزار بشکه در روز کاهش یافت، یعنی ۳۳ هزار بشکه کاهش نسبت به ماه مه.

تسنیم|

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا تولید نفت امریکا در ماه ژوئن تا ۱۲ میلیون و 82 هزار بشکه در روز کاهش یافت، یعنی ۳۳ هزار بشکه کاهش نسبت به ماه مه. به گزارش اویل پرایس، قیمت پایین نفت و ادامه فشارهای مالی بر صنعت شیل امریکا باعث کاهش حفاری‌ها شده است و به نظر می‌رسد رشد عرضه نفت امریکا به اهداف مورد نظر نمی‌رسد. در ماه‌های گذشته تعمیر و نگهداری میادین نفتی باعث کاهش تولید نفت شده بود. ولی در حال حاضر نمی‌توان رقم ناامیدکننده تولید در امریکا را به سادگی به تعمیرات و نگهداری مربوط دانست. تولید در اوکلاهاما 58 هزار بشکه در روز کاهش یافته که نشانه وجود مشکلات در این میادین نفتی است. شرکت‌های نفتی اعلام کرده‌اند تمایلی به خرید نفت شیل اوکلاهاما ندارند چون قیمت آن بیش از حد انتظار بالا و تولید آن بیش از حد انتظار پایین است. آخرین گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری پایین در اوکلاهاما باعث این مشکلات شده است.آلاسکا هم 19 هزار بشکه تولید نفت خود را در ژوئن از دست داد که دلیل آن تصمیم بریتیش پترولیوم برای فروش سرمایه‌هایش در این ایالت و خروج از آن است. هزینه‌های تولید در آلاسکا از میادینی مثل پرمین بیشتر است. قیمت نفت ساحلی آلاسکا 55 دلار در هر بشکه و نفت دریایی آن 65 دلار است در حالی که قیمت نفت شیل امریکا 45 دلار در هر بشکه است. تولید نفت در آلاسکا مدت‌هاست رو به کاهش است. نیومکزیکو یکی از منابع اصلی رشد تولید نفت امریکاست ولی تولید در این میادین هم در ماه ژوئن

14 هزار بشکه  در روز کاهش داشت.

این رقم سال گذشته 5 تا 6 برابر بیشتر بود. تولید نفت در اوکلاهاما با وجود بی‌ثباتی بر سر قوانین جدید حفاری

 19 هزار بشکه در روز افزایش یافته است. ارقامی که اعلام شد تنها مربوط به یک ماه می‌شود ولی نشان از ناامیدی دیگری است. اداره اطلاعات انرژی امریکا میانگین تولید نفت این کشور را برای سال 2019، معادل 12 میلیون و 300 هزار بشکه در روز پیش‌بینی کرده بود که به نظر خوش‌بینانه می‌رسد. ولی میانگین تولید امریکا در شش ماه اول سال جاری میلادی 11 میلیون و 950 هزار بشکه در روز بوده است. بنابراین تولید نفت باید شتاب بالایی بگیرد تا به رقم پیش‌بینی شده برسد. این اداره مجبور می‌شود پیش بینی خود را از رشد سالانه تولید نفت تغییر دهد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران