شماره امروز: ۵۴۷

تحقیقات جدید آینده خودروهای الکتریکی را درخشان‌تر از قبل پیش‌بینی کردند

| | |

تحقیقات جدید نشان می‌دهد برای اینکه خودروهای بنزین‌سوز بتوانند به عنوان یک شیوه حمل و نقل در آینده رقابتی باقی بمانند،

تسنیم|

تحقیقات جدید نشان می‌دهد برای اینکه خودروهای بنزین‌سوز بتوانند به عنوان یک شیوه حمل و نقل در آینده رقابتی باقی بمانند، قیمت بلندمدت نفت باید ۹ تا ۱۰ دلار در هر بشکه باشد.

به گزارش پرایس، طبق بررسی‌های انجام شده، با یک سرمایه‌گذاری مشخص، در مقایسه با انرژی که نفت 60 دلار در هر بشکه برای خودروها و سایر وسایل نقلیه سبک تولید می‌کند، باد و خورشید انرژی مفید بسیار بیشتری در اختیار خودروهای الکتریکی قرار می‌دهند.

برای خودروهای سبک بنزین سوز محاسبه می‌شود قیمت نفتی که برای تولید انرژی خالص به اندازه انرژی‌های تجدید پذیر جدید لازم است، برای خودروهای الکتریکی 9 تا 10 دلار در هر بشکه و برای دیزل 17 تا 19 دلار در هر بشکه است.

در کل دوره نفت به صورت بنزین یا دیزل برای خودروهای سبک رو به پایان است چون تحقیقات نشان می‌دهد پروژه‌های انرژی باد و خورشید در ترکیب با خودروهای الکتریکی از نظر اقتصادی بسیار به صرفه‌تر هستند.

به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاری‌های فعلی روی پروژه‌های نفتی با قیمت 20 دلار در هر بشکه یا بالاتر از آن، حدود 40 درصد از تولید آینده نفت را بدون استفاده می‌گذارد.با وجود هشدار جدی صنعت نفت، گزارش‌ها نشان می‌دهد صنعت نفت امروزه از نظر میزان مصرف بر انرژی‌های باد و خورشید برتری دارد. نفت 33 درصد انرژی جهان را در 2018 تامین کرد در حالی که 3 درصد از آن توسط باد و خورشید تامین شد.

علاوه بر این، خودروهای الکتریکی در حال حاضر گران‌تر از خودروهای بنزین سوز و دیزل سوز هستند و احتمالا قیمت آنها تا 2023 و 2025 هم در همین حد بالا می‌ماند.

گرچه صنعت نفت امروز برتری دارد ولی این برتری چندان طول نمی‌کشد چون شرکت‌های نفتی باید برای پابرجا ماندن روی پروژه‌های جدید سرمایه‌گذاری کنند. مشخص نیست برتری فعلی نفت بر انرژی‌های تجدیدپذیر چقدر است و چقدر طول می‌کشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران