شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تسنیم| بخش نفت و گاز چین اکنون رسماً برای مشارکت خارجی باز است و نیازی به هیچ معامله مشترک مخاطره‌آمیزی با شرکت‌های داخلی نیست.

تسنیم| بخش نفت و گاز چین اکنون رسماً برای مشارکت خارجی باز است و نیازی به هیچ معامله مشترک مخاطره‌آمیزی با شرکت‌های داخلی نیست.به گزارش راشا تودی، بخش نفت و گاز چین اکنون رسماً برای مشارکت خارجی باز است و نیازی به هیچ معامله مشترک مخاطره‌آمیزی با شرکت‌های داخلی نیست.

یک ماه پیش، چین اعلام کرد شرط معاملات مشترک را برای شرکت‌های خارجی که خواهان وارد شدن به صنعت نفت و گاز این کشور هستند، برمی‌دارد. این تصمیم چین در راستای قولی گرفته شد که این کشور طی جنگ تجاری ادامه‌دارش با امریکا برای آزاد کردن یک سری از صنایع داده بود. کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین اعلام کرد شرط معاملات مشترک مخاطره‌آمیز را برای پروژه‌های نفت و گاز برمی‌دارد، همچنین این حکم را که تنها شرکت‌های داخلی می‌توانند شبکه‌های گاز را در شهرهای دارای بیش از نیم میلیون نفر جمعیت کنترل کنند لغو می‌کند.این اقدامات جدید در 30 جولای اجرایی شده است تا در تلاشی برای جذب سرمایه‌های خارجی و پیشرفت اصلاحات انرژی، بازار نفت و گاز چین را برای شرکت‌های خارجی باز کنند. مشارکت خارجی تولید نفت و گاز چین را تقویت می‌کند و شرکت‌های نفتی بین‌المللی می‌توانند اکتشاف منابع غیرمتعارف نفت و گاز را در این کشور تسریع کنند. بلافاصله پس از اعلام این خبر توسط چین، ، شرکت‌های بریتیش پترولیوم و شل نسبت به اصلاحات بازار چین ابراز علاقه‌مندی کردند. در اوایل سال جاری میلادی، بریتیش پترولیوم قرار بود آخرین شرکت نفتی بین‌المللی باشد که حفاری گاز شیل را در چین به‌خاطر نتایج ضعیف حفاری‌های اکتشافی متوقف کند. ولی شل با امضای یک قرارداد با سینوپک در تجارت نفت شیل چین سرمایه‌گذاری کرد تا بطور مشترک توسعه احتمالی نفت شیل را در شرق چین مطالعه کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران