شماره امروز: ۵۴۷

برنت در پایان هفته رشد یک درصدی داشت

| کدخبر: 147991 | |

تسنیم| قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۹۳ سنت معادل ۱.۴۷ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۲۳ سنت رسید.

تسنیم| قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۹۳ سنت معادل ۱.۴۷ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۲۳ سنت رسید.

به گزارش رویترز، در حالی که تنش‌های ایالات متحده با ایران و همچنین تمدید توافق کاهش تولید بین اوپک و متحدانش موجب تقویت قیمت‌ها شده است، قیمت نفت روز جمعه افزایش داشت، اما انتشار آمارهای اقتصادی ضد و نقیض موجب شد رشد قیمت محدود باشد.بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت شاخص جهانی برنت در پایان معاملات آتی روز جمعه با 93 سنت، معادل 1.47 درصد افزایش به 64 دلار و 23 سنت در هر بشکه رسید. قیمت نفت خام امریکا (WTI) هم در پایان معاملات این روز با 17 سنت افزایش به 57 دلار و 51 سنت در هر بشکه رسید. بازار امریکا روز پنجشنبه به مناسبت روز ملی این کشور تعطیل بود.در حالی که نگرانی‌ها در مورد کند شدن رشد اقتصاد جهانی تاثیرات ناشی از ریسک‌های متوجه عرضه نفت را کمرنگ کرده، قیمت هر دو شاخص نفتی در این هفته شاهد کاهش بود. نفت برنت و نفت خام امریکا به ترتیب افت قیمت هفتگی 3.3 و 1.8 درصدی را تجربه کردند.

جنگ تجاری میان امریکا و چین موجب شده تا چشم‌انداز اقتصاد جهانی و تقاضا برای نفت تیره و تار شود، اما مذاکرات میان دو کشور برای دستیابی به یک توافق تجاری هفته آینده از سر گرفته خواهد شد.آمارهای جدید نشان می‌دهد که ثبت سفارشات صنعتی در آلمان در ماه می‌بیش از حد انتظار کاهش یافته و وزارت اقتصاد این کشور گفته این بخش از اقتصاد آلمان احتمالا در ماه‌های آینده نیز عملکرد ضعیفی خواهد داشت.

وزارت کار ایالات متحده امریکا نیز اعلام کرده است که میزان فرصت‌های شغلی ایجاد شده در بخش غیرکشاورزی امریکا در ماه گذشته به 224 هزار مورد رسیده که بیشترین میزان در 5 ماه گذشته بوده است. اما ثبت سفارشات جدید برای کالاهای کارخانه‌ای در این کشور در ماه می‌برای دومین ماه متوالی کاهش داشته است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران