شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 144055 | |

گروه انرژی| این روز‌ها قیمت‌های نفت تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به تشدید اختلاف تجاری امریکا و چین و احتمال کندی اقتصاد جهانی و همچنین تحریم‌های امریکا علیه صادرات ایران و ونزوئلا فراز و فرود‌های روزانه را تجربه می‌کنند

گروه انرژی| این روز‌ها قیمت‌های نفت تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به تشدید اختلاف تجاری امریکا و چین و احتمال کندی اقتصاد جهانی و همچنین تحریم‌های امریکا علیه صادرات ایران و ونزوئلا فراز و فرود‌های روزانه را تجربه می‌کنند و در معاملات روز سه‌شنبه نیز این روند را ادامه دادند.

بهای معاملات آتی نفت برنت با چهار سنت افزایش در صبح سه‌شنبه به ۷۱ دلار و 28 سنت در هر بشکه رسید، اما در اوسط روز 82 سنت یا 1.15 درصد کاهش یافت و با 70 دلار و 42 سنت معامله شد. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت امریکا نیز ابتدا ۱۸ سنت یا ۰.۳ درصد نسبت به روز دوشنبه افزایش پیدا کرد و به ۶۲ دلار و 44 سنت در هر بشکه رسید، اما در اواسط روز با 57 سنت یا 0.92 درصد کاهش به 61 دلار و 68 سنت رسید.

معامله‌گران می‌گویند قیمت‌های نفت از متوقف شدن پیشرفت مذاکرات تجاری میان امریکا و چین که ممکن است رشد اقتصادی جهانی را آهسته کرده و به مصرف سوخت لطمه بزند تحت فشارهای کاهشی قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ رییس‌جمهور امریکا روز یکشنبه با تغییر موضع ناگهانی از اظهارات هفته پیش خود که در آن از پیشرفت مذاکرات تجاری میان واشنگتن و پکن تمجید کرده بود درباره افزایش تعرفه‌ها روی واردات کالاهای چینی هشدار داد.

در بخش عرضه بازارهای نفت تحت تأثیر تشدید تحریم‌های امریکا علیه صادرات نفت ایران ملتهب مانده‌اند. علاوه بر ایران، واشنگتن صادرات نفت ونزوئلا را با براندازی دولت نیکلاس مادورو رییس‌جمهور این کشور هدف تحریم قرار داده است.

گلدمن ساکس روز سه‌شنبه اعلام کرد: عقب‌نشینی اخیر نفت برنت، قیمت‌های نفت را با وجود محدود شدن عرضه و ریسک‌های عرضه روبه رشد درست وقتی که پالایشگاه‌ها از فصل تعمیرات بهاری باز می‌گردند به قیمت پایینی رسانده است. این بانک امریکایی پیش‌بینی کرد: قیمت‌های نفت اواخر امسال کاهش پیدا خواهد کرد و نفت برنت به ۶۵.۵۰ دلار در هر بشکه می‌رسد.

بر اساس گزارش رویترز بانک امریکا مریل لینچ نیز اعلام کرد: انتظار دارد عربستان سعودی تولید نفت خود را به آهستگی و همزمان با خروج نفت ایران از بازار افزایش دهد و نفت برنت در ۷۰ دلار در هر بشکه کف قیمت پیدا خواهد کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران