شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نیپنا|شرکت سابک از کاهش درآمد سه ماهه اول خود در سال 2019 میلادی خبر داد.

کاهش درآمد سابک

 نیپنا|شرکت سابک از کاهش درآمد سه ماهه اول خود در سال 2019 میلادی خبر داد.

به گزارش پایگاه اینترنتی زاویا، شرکت صنایع پایه عربستان سعودی، موسوم به سابک، به تازگی از کاهش درآمد سه ماهه اول خود در سال 2019 میلادی خبر داد.سابک به عنوان چهارمین شرکت بزرگ پتروشیمی جهان، در گزارش عملکرد مالی خود اعلام کرد: انتظار می‌رود عملکرد شرکت در سال 2019 میلادی همراستا با روند حاکم بر صنایع جهانی پتروشیمی باشد.این شرکت همچنین در گزارش یادشده یادآور شد: بر اساس اعلام بانک جهانی، انتظار می‌رود آهنگ رشد اقتصاد جهانی کمی کند شود و از رقم بازبینی شده 3 درصد در سال 2018، به حدود 2.9 درصد در سال جاری میلادی برسد.سود خالص سابک پس از زکات و مالیات در سه ماهه نخست سال 2019 میلادی، به 3 میلیارد و 410 میلیون ریال سعودی (معادل 910 میلیون و 640 هزار دلار) کاهش یافت. این رقم برای مدت مشابه سال 2018، پنج میلیارد و 510 میلیون ریال بود. به این ترتیب کاهشی 38.11 درصدی در سود سه ماهه اول این شرکت ثبت شد. کاهش یادشده یک درصد بیشتر از تخمین موسسه EFG Hermes بود. بر اساس گزارش عمکرد مالی این شرکت، درآمد خالص سابک در مقایسه با سه ماهه قبل پنج درصد افزایش یافت. این در حالی است که درآمد قبل از بهره، مالیات و استهلاک (EBITDA) این شرکت، 10 میلیارد و 150 میلیون ریال سعودی ثبت شد که دو درصد پایین‌تر از سه ماهه پیشین و 28 درصد کمتر از مدت مشابه پارسال است. با این همه رقم یاشده 13 درصد از بالاتر از پیش بینی موسسه EFG Hermes بود.

بدمصرفی برق دیگر نمی‌صرفد

ایسنا| سخنگوی صنعت برق کشور گفت: هرچند تغییر تعرفه‌ها مطابق با پیشنهاد اولیه ما نبوده است اما افزایش ۲۳ درصدی تعرفه‌ها نیز موجب کاهش مصرف انرژی از سوی پرمصرف‌ها خواهد شد و بطور کلی تاکید ما این است که فرهنگ استفاده از وسایل برقی را تغییر دهیم.

محمودرضا حقی‌فام با بیان اینکه پیشنهاد تغییر تعرفه چندین مرتبه در هیات دولت در رفت و برگشت قرار گرفت، اظهار کرد: ملاک و هدف فعلی ما این است که بر اساس تعرفه‌های موجود عمل کنیم. به گفته وی، بی‌شک این میزان افزایش تعرفه نیز می‌تواند در تغییر رویه مصرف‌کنندگان تأثیرگذار باشد و باید به این موضوع نیز توجه کرد که بدمصرفی ارتباطی با پولداری ندارد، لذا باید فرهنگ‌سازی درست در این زمینه صورت بگیرد.

وی با تاکید به این مساله که باید فرهنگ عمومی را در نحوه مصرف برق در کل جامعه افزایش دهیم، تصریح کرد: ساز و کارهای متعددی برای این مهم در نظر گرفته شده که امیدواریم بتوانیم نتیجه مطلوب را به دست آوریم.به تازگی محمدحسن متولی‌زاده، مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به طرح‌های تشویقی وزارت نیرو برای کاهش میزان مصرف برق بخش خانگی در ایام پیک مصرف تابستان، گفته است در صورت صرفه‌جویی ۱۰درصدی در میزان برق مصرفی، ۲۰ تا ۳۰ درصد از مبلغ صورتحساب مشترکان کاهش می‌یابد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران