شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 141590 | |

ایسنا| در پی انفجار روز پنج‌شنبه خط لوله گاز در آزادراه اهواز به ماهشهر، 5 نفر جان خود را از دست داده‌اند و 6 تن نیز مجروح شدند.

انفجار در خط لوله گاز اهواز- ماهشهر

ایسنا| در پی انفجار روز پنج‌شنبه خط لوله گاز در آزادراه اهواز به ماهشهر، 5 نفر جان خود را از دست داده‌اند و 6 تن نیز مجروح شدند.

علمدار متولی، یکی از مسوولان روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان اینکه لوله‌های گاز در مسیر آزادراه اهواز به ماهشهر روز پنج‌شنبه دچار انفجار و حریق شدند، اظهار کرد: امیدواریم این حادثه تلفات زیادی نداشته باشد.بر اساس این گزارش، آتش‌سوزی خط لوله ۲۰ اینچ گاز کریت کمپ اهواز خط لوله ۲۰ اینچ انتقالی گاز به کارخانه گاز و گاز مایع ۸۰۰ در منطقه کریت کمپ اهواز دچار آتش‌سوزی شد.طبق بررسی‌ها، نشت گاز از خط لوله موجب وقوع این حادثه شده و علت اصلی در حال بررسی است.

در این رابطه، احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز در پیامی اظهار کرد: «ضمن اعلام مراتب تسلیت و همدردی با خانواده‌های درگذشتگان و آرزوی سلامت و شفای عاجل برای مجروحان این حادثه، به اطلاع می‌رساند، به درخواست اینجانب و تاکید وزیر محترم نفت، پیگیری کامل درمان مجروحان، همراهی و همدردی با بازماندگان و رسیدگی به امور جانباختگان این حادثه در دستور کار این شرکت قرار گرفته است و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد.»

قدردانی پاکستان از دریافت بی‌وقفه برق ایران

ایرنا| وزیر انرژی پاکستان از همکاری شرکت تولید و انتقال نیروی جمهوری اسلامی ایران (توانیر) برای صادرات بی‌وقفه برق به پاکستان قدردانی کرد.

به گزارش رسانه‌های دولتی پاکستان، هیاتی از شرکت توانیر به ریاست «علی اصغر اسماعیل‌نیا» عضو هیات‌مدیره و معاون مالی این شرکت در اسلام‌آباد با «عمر ایوب خان» وزیر انرژی پاکستان دیدار کرد.

طرفین در این نشست مسائل مربوط به واردات برق از ایران به مناطق مختلف پاکستان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.وزیر نیروی پاکستان گفت: تهران و اسلام‌آباد دارای مواضع و نقطه نظرات مشترک در خصوص روابط دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای هستند.عمر ایوب خان اظهار داشت: روند انتقال برق از ایران به پاکستان ادامه دارد و ما نسبت به این همکاری از شرکت توانیر قدردانی می‌کنیم.حدود 17 سال پیش در سال 1380 شمسی، ایران و پاکستان نخستین موافقت نامه صادرات برق را امضا کردند و اکنون این رقم به 3 افزایش یافته است.

با تکمیل پروژه‌های در دست احداث می‌توان صادرات برق به پاکستان را تا 2 برابر افزایش داد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران