شماره امروز: ۵۴۷

رویترز از ذخیره نفت ایران در یک مخزن در «دالیان» چین خبر داد

| کدخبر: 131394 | |

تسنیم| نفت کشی حامل ۲ میلیون بشکه نفت ایران محموله خود را در یک مخزن ذخیره در بندر دالیان در شمال شرقی چین تخلیه کرد.

تسنیم| نفت کشی حامل ۲ میلیون بشکه نفت ایران محموله خود را در یک مخزن ذخیره در بندر دالیان در شمال شرقی چین تخلیه کرد.

به گزارش رویترز نفت کشی حامل 2 میلیون بشکه نفت ایران روز دوشنبه محموله خود را در یک مخزن ذخیره در بندر دالیان در شمال شرقی چین تخلیه کرد.

خریداران نفت ایران، سومین تولیدکننده بزرگ اوپک پس از تحریم‌های امریکا علیه بخش نفت این کشور، که در 4 نوامبر اجرایی می‌شود کاهش یافته‌اند. ایران قبلا در دور آخر تحریم‌ها در 2014 نفت خود را در مخزنی در بندر دالیان چین نگه می‌داشت و بعد به خریدارانش در کره جنوبی و هند می‌فروخت.

به گزارش یک منبع کشتیرانی در دالیان، یک نفتکش بسیار بزرگ که برای شرکت ملی نفتکش ایران کار می‌کند، نفت ایران را به یک مخزن متصل در بخش زینگانگ بندر رساند. این اولین محموله نفت ایرانی بود که طی چهار سال اخیر در این مخزن تخلیه شد.

طبق اطلاعات رادار نفتکش‌ها، این نفتکش بندر نفتی جزیره خارک ایران را در 12 سپتامبر ترک کرده بود. منطقه زینگانگ محل چندین مخزن ذخیره نفت است که ذخایر تجاری و استراتژیک را نگه میدارد. شرکت نفت ملی چین و شرکت دالیان پورت هر دو مسوول ذخیره سازی نفت در این مکان هستند.

یک مدیر سایت ذخیره سازی نفت خام در بندر دالیان چین نظری نداد و گفت به خاطر تحریم‌های امریکا اکنون بدترین زمان برای هرگونه اظهارنظر در مورد نفت ایران است.

اطلاعات ردیاب‌ها نشان می‌دهد که نفتکش‌های دیگری هم در یک هفته آینده به دالیان می‌رسند. برخی از این محموله‌ها قرار است ذخیره شوند چون پالایشگاه‌های این منطقه تجهیزات فرآوری نفت ایران را ندارند.

نگه داشتن نفت در مخزن‌های ذخیره به مالک آنها این امکان را می‌دهد که در آینده آن را به چین یا خریداران دیگر منطقه بفرستند.

در اوایل 2014 نفت مخزن‌های ذخیره دالیان به کره جنوبی و هند فرستاده شده بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران