شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130452 | |

ایلنا| مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد: خسارت نفتکش‌های جاده‌پیما مخصوص حمل سوخت که در حین عملیات انتقال سوخت در کشور دچار آسیب می‌شوند،

خسارت تانکرهای سوخت پرداخت می‌شود

ایلنا| مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد: خسارت نفتکش‌های جاده‌پیما مخصوص حمل سوخت که در حین عملیات انتقال سوخت در کشور دچار آسیب می‌شوند، پرداخت خواهد شد. سیدمحمدرضا موسوی‌خواه با قدردانی از رانندگان نفتکش‌های جاده‌ای که برای تامین و توزیع به‌موقع سوخت در کشور شبانه‌روز و خالصانه تلاش می‌کنند، گفت: متاسفانه در برخی موارد شاهد آسیب رساندن و حمله افراد شرور به تانکرهای حمل سوخت در جاده‌ها هستیم. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این زمینه تمهیداتی اندیشیده و چنانچه تانکر حمل سوخت دچار آسیب شود، خسارت آن پرداخت می‌شود. وی افزود: در خردادماه امسال نیز چنین اقدامی ازسوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی انجام و به رانندگان آسیب‌دیده در جاده‌ها خسارت پرداخت شد. مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از رسیدگی لحظه‌ای و پیگیری‌های مستمر همکاران خود در سراسر کشور برای تامین و توزیع سوخت خبر داد و تصریح کرد: همکارانم در طول شبانه‌روز برای تامین و‌ توزیع پایدار و‌ مستمر سوخت و ‌رفاه حال مردم تلاش می‌کنند و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد. وی   تاکید کرد: با همراهی مردم و‌ رانندگان نفتکش‌های جاده‌پیما، دشمنان از رسیدن به اهداف خود باز می‌مانند.

هند: خرید نفت ایران متوقف نشده

تسنیم| یک مقام دولت هند گفت: دهلی نو به پالایشگاه‌های نفتی کشورش نگفته است که واردات نفت خام از ایران را متوقف کنند. به گزارش رویترز، یک مقام دولت هند بیان کرد که دهلی نو به پالایشگاه‌های نفتی کشورش نگفته واردات نفت خام از ایران را متوقف کنند. این در حالی است که بسیاری از پالایشگاه‌های هند به دنبال تحریم‌های امریکا علیه ایران، واردات نفت از ایران را کاهش داده‌اند. وی افزود: «ما روابط خوبی با ایران و امریکا داریم». بلومبرگ روز چهارشنبه در گزارشی مدعی شده بود هند قصد ندارد از ماه نوامبر هیچ نفتی از ایران خریداری کند. هند روابط دیپلماتیک نزدیکی با ایران دارد و در حال ساخت بندر استراتژیک چابهار در این کشور خاورمیانه‌ای است که انتظار می‌رود این بندر تا 2019 عملیاتی شود. هند همزمان از نزدیک با امریکا هم کار می‌کند تا منافع استراتژیک خود را پیش ببرد.

کره، همچنان در پی معافیت از تحریم‌ها

ایرنا| وزارت خارجه کره جنوبی روز چهارشنبه در بیانیه‌ای تاکید کرد همچنان خواهان معافیت از تحریم‌های امریکا علیه خرید نفت ایران است و به رایزنی‌های خود با مقامات واشنگتن در این زمینه ادامه خواهد داد. وزارت خارجه کره جنوبی در این بیانیه آورده است: روز سه‌شنبه نشستی درباره معافیت کره جنوبی از تحریم‌های نفتی ایران، در سطح معاونان وزیر خارجه کره جنوبی و امریکا برگزار شده است اما همچنان به نتیجه مشخصی نرسیده است. این دیدار میان «یون کانگ هیون» معاون اقتصادی وزیر خارجه کره جنوبی و «فرانسیس فانون» دستیار وزیر خارجه امریکا در امور انرژی در قالب مذاکرات دوجانبه برگزار شده است. بیانیه تاکید می‌کند که طرف کره‌ای در این نشست ضمن تکرار درخواست معافیت از تحریم خرید نفت ایران بر اهمیت ادامه خرید انرژی از تهران تاکید کرده است. امریکا به دنبال خروج از توافق هسته‌ای شماری از خریداران نفت ایران از جمله کره‌جنوبی را برای متوقف کردن واردات نفت ایران تحت فشار قرار داده است اما هنوز این فشارها به نتیجه نرسیده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران