شماره امروز: ۵۴۷

مدیرعامل آبفای روستایی استان تهران خبر داد

| کدخبر: 129566 | |

ایسنا| مدیرعامل آبفای روستایی استان تهران از شناسایی ۲۵ هزار آب دزدی خبر داد و گفت: در مجموع ۱۶۰ هزار انشعاب در ۴۱۲ روستای استان تهران وجود دارد که حدود ۲۵ هزار انشعاب غیرمجاز است.

ایسنا| مدیرعامل آبفای روستایی استان تهران از شناسایی ۲۵ هزار آب دزدی خبر داد و گفت: در مجموع ۱۶۰ هزار انشعاب در ۴۱۲ روستای استان تهران وجود دارد که حدود ۲۵ هزار انشعاب غیرمجاز است. رضا پوررجب با بیان اینکه در حال حاضر در استان تهران ۴۱۲ روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران هستند که بیش از ۹۲ درصد روستاهای استان تهران را تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: برای جمعیتی بالغ بر ۸۱۶ هزار و ۱۸۲ نفر از طریق ۴۳۰ منبع آب با دبی ۳۰۰۰ لیتر بر ثانیه بعد از طی ۱۱۵۳ کیلومتر خط انتقال و ۲۳۲۶ کیلومتر شبکه توزیع به مشترکان می‌رسد. به گفته وی، تعداد مجتمع‌های آبرسانی ۲۶ مجتمع بوده که ۲۳۰ روستا تحت پوشش این مجتمع‌ها هستند و جمعیتی بالغ بر ۵۷۶ هزار و ۱۱۰ نفر را تحت پوشش خود قرار داده است.

مدیرعامل آبفای روستایی استان تهران در نشست خبری روز سه‌شنبه با بیان اینکه در سال ۱۳۹۶ نسبت به تکمیل ۱۲ مجتمع آبرسانی اقدام و ۵۶ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۶۰ هزار نفر از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار شد، گفت: اعتبار هزینه شده برای انجام این طرح ۲۱۸ میلیارد ریال بوده است. وی اظهار کرد: در راستای اجرای بندهای ششم و هیجدهم راهکارهای بلندمدت طرح مقابله با آلودگی آب شرب تهران مصوب شورای عالی امنیت ملی و نیز به منظور ارتقاء سطح بهداشت و سلامتی افراد در سایرمناطق استان این شرکت نسبت به مطالعات فاضلاب ۳۶ روستای حوزه سد لتیان و ۲۳ روستای حوزه سد ماملو اقدام و شبکه جمع‌آوری و تصفیه خانه فاضلاب روستاهای آهار، منجیل آباد و انباج با ظرفیت ۱۶۰۰ متر مکعب در شبانه روز به مدار بهره‌برداری وارد شده است. مدیرعامل آبفای استان تهران ادامه داد: از سوی دیگر تصفیه خانه فاضلاب روستای سعید آباد و مدول یک به روش تصفیه MBBR برای اولین بار در سطح کشور به مدار بهره‌برداری وارد شد که از مزایای این سیستم تصفیه نسبت به سیستم‌های قدیمی حذف نیتروژن و فسفر، راندمان بالای حذف N، COD، BOD، کارکرد ساده و بهره‌برداری آسان، ریسک پذیری و شوک‌پذیری بیشتر و مقاوم به تغییرات دبی ورودی با اعتبار بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران