شماره امروز: ۵۴۷

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان:

| کدخبر: 129215 | |

فارس مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان با اشاره به اینکه بار شبکه برق در این استان همچنان بالا است و اوج بار تا پایان شهریور ادامه دارد، گفت: فاصله زیاد هزینه تمام شده

فارس     مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان با اشاره به اینکه بار شبکه برق در این استان همچنان بالا است و اوج بار تا پایان شهریور ادامه دارد، گفت: فاصله زیاد هزینه تمام شده و نرخ‌های تکلیفی باعث شده اقتصاد برق دچار شدید لنگی شود. محمد ذاکری افزود: می‌توان مرز عادلانه‌ای بین پرمصرف‌ها و کم مصرف‌ها کشید و بخشی که نیاز به حمایت دارند، حمایت شوند، بنابراین برای دهک‌های بالا با آزادسازی و با یک برنامه پله‌ای در یک بازه زمانی مناسب قیمت برق را به نرخ واقعی نزدیک کنیم. ذاکری با تأکید بر اینکه سیستم‌های سرمایشی در استان هرمزگان با حداکثر توان در حال کار هستند، گفت: استفاده حداکثری از سیستم‌های سرمایشی باعث شده، بار شبکه برق همچنان بالا باشد و به نوعی می‌توان گفت که تا پایان شهریور در شرایط پیک هستیم.

وی ادامه داد: بار شبکه برق در استان هرمزگان 2 هزار مگاوات است و این نشان می‌دهد که بازه زمانی از اواسط خرداد شروع و تا پایان شهریور ادامه می‌یابد و چهار ماه در شرایط پیک قرار داشتن کار ما را سخت می‌کند.

ذاکری با بیان اینکه فاصله پیک روز با پیک شب زیاد نیست و همین موضوع مدیریت مصرف را سخت می‌کند، اظهار داشت: پیش‌بینی ما این بود که پیک برق در استان هرمزگان به 2250 مگاوات برسد، اما با اقدامات انجام شده پیک بار شبکه در 2120 مگاوات حفظ شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سهمیه‌ای از سوی توانیر برای مدیریت مصرف به شرکت توزیع برق ابلاغ شده بود، ‌گفت: رسماً به ما ابلاغ شده بود که 78 مگاوات مدیریت مصرف اعمال شود و سپس اعلام شد که مصرف برق به بیش از 2000 مگاوات نرسد، بنابراین تمام تلاش ما این بود که در سال جاری با مدیریت مصرف کمترین خاموشی را اعمال کنیم. به گفته وی، شرکت توزیع برق استان هرمزگان 13 شهرستان و 7 جزیره را با جمعیت یک میلیون و 700 هزار نفر تحت پوشش قرار می‌دهد بنابراین باید اذعان کرد که ضریب نفوذ در استان 100 درصد است.  ذاکری با بیان اینکه در استان هرمزگان 650 هزار مشترک داریم، گفت: پیک بار شبکه برق در هرمزگان در سال گذشته 2060 مگاوات بود که امسال به 2160 مگاوات رسید بنابراین این رشد مصرف نشان می‌دهد که امسال 2.5 درصد رشد مصرف داشتیم.

وی با بیان اینکه تولید برق در استان هرمزگان به 2300 مگاوات می‌رسد اما بار پیک به 3 هزار مگاوات هم می‌رسد، اظهار داشت: اگر ظرفیت‌های تولید برق در سال آینده افزایش یابد خاموشی در استان به صفر می‌رسد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران