شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125692 | |

نیپنا| ساخت و تکمیل طرح‌های پتروشیمی، تامین مالی و همچنین تامین خوراک پایدار مجتمع‌های تولیدی مورد حمایت وزارت نفت است.

نیپنا| ساخت و تکمیل طرح‌های پتروشیمی، تامین مالی و همچنین تامین خوراک پایدار مجتمع‌های تولیدی مورد حمایت وزارت نفت است. مرضیه شاهدایی قائم‌مقام وزیر نفت در مورد اقدام‌های صورت گرفته در وزارت نفت برای تسهیل فعالیت صنعت پتروشیمی اظهار کرد: چالش‌های صنعت پتروشیمی که به وزارت نفت مربوط می‌شود را پیگیر هستیم یکی از این موارد بحث خوراک صنعت است که شامل مجوز خوراک، تامین خوراک یا انتقال خوراک است و وزارتخانه تمام تلاش خود را برای به سرانجام رسیدن طرح‌های پتروشیمی خواهد کرد تا از خوراک موجود استفاده شده و منجر به ارزش افزوده بیشتر شود.

وی افزود: مورد دیگر بحث مالی و فاینانس است که در شرایط موجود چالشی برای برخی پتروشیمی‌ها است و جلسه‌های بسیاری برای پیگیری این موضوع از طریق بورس کالا، بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی انجام شده است تا به هر ترتیبی که امکان دارد از خطوط اعتباری ایجاد شده در طرح‌های پتروشیمی استفاده شود به همین منظور اگر طرحی پیشرفت داشته و واقعا فعال باشد در اولویت استفاده از خطوط اعتباری قرار گرفته است اما طرح‌هایی که فقط مجوز گرفته‌اند و هنوز به مراحل جدی نرسیده‌اند در اولویت قرار ندارند.

شاهدایی ادامه داد: استراتژی وزارت نفت پیگیری به ثمررسیدن طرح‌های پتروشیمی یا تعریف طرح‌های جدید برای استفاده از خوراک‌های موجود است. من هم پیگیر طرح‌های پتروشیمی هستم و در مدتی که آنجا بوده‌ام بسیاری از مشکلات و چالش‌های صنعت پتروشیمی را مانند پروژه‌های دیگر نفتی پیگیر ی کرده‌ام مانند خط لوله اتان که از پارس دوم به پارس یک باید کشیده می‌شد را به‌صورت روزمره از شرکت گاز پیگیر هستیم و جلسات مداومی برگزار شده تا خوراک پتروشیمی‌ها تامین شود همچنین مجوز پتروشیمی کیان که از شرکت ملی صنایع پتروشیمی به وزارت نفت منتقل شده را پیگیر هستیم. قائم‌مقام وزیر نفت در مورد آینده صنعت پتروشیمی باتوجه به شرایط موجود گفت: شرایط تهدید و تحریم برای همه صنایع وجود دارد. پتروشیمی زمانی می‌تواند رونق پیدا کند و رو به رشد و توسعه باشد که شرایط بین‌المللی مساعد باشد و فروش محصولات، فاینانس، خرید تجهیزات و لوازم بسیار وابسته به شرایط بین‌المللی است اما با تکیه برتوان داخل با تلاش تمامی همکاران فعالیت‌های خود را در مسیر توسعه ادامه می‌دهیم.

 

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران