شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124653 | |

پاون| مدیرعامل شرکت آبفای استان خوزستان گفت: با تلاش اکیپ‌های عملیاتی آسیب‌دیدگی خط یک غدیر ترمیم شده و این خط با تمام ظرفیت در مدار قرار گرفته است.

 

پاون| مدیرعامل شرکت آبفای استان خوزستان گفت: با تلاش اکیپ‌های عملیاتی آسیب‌دیدگی خط یک غدیر ترمیم شده و این خط با تمام ظرفیت در مدار قرار گرفته است.

صادق حقیقی‌پور، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان ضمن تشریح آسیب‌دیدگی خط غدیر و اقدامات انجام شده برای حل مشکل شوری آب شهرهای خرمشهر و آبادان گفت: در بامداد چهارشنبه(ششم تیرماه) خط غدیر دچار آسیب‌دیدگی شده و انتقال آب از رودخانه کرخه به شهرهای خرمشهر و آبادان قطع شد.

وی در این زمینه ادامه داد: از همان لحظات اولیه همکاران ما ظرف 16ساعت با تلاش بی‌وقفه خود این آسیب‌دیدگی را ترمیم کردند. حقیقی‌پور با اشاره به اینکه این خط لوله آب بسیار بزرگ است، افزود: پس از ترمیم تقریبا اوایل صبح چهارشنبه استارت انتقال آب آغاز شد ولی متاسفانه در ساعت 23 چهارشنبه(ششم تیر ماه) این خط مجددا آسیب دید. مدیرعامل آبفای خوزستان گفت: از همان ساعت تا نزدیک ظهر پنج‌شنبه(هفتم تیر ماه) اقدامات مجدد را به‌ صورت ویژه انجام دادیم و به دلیل اینکه ممکن بود خط دچار پوسیدگی شده باشد این ‌بار بخش‌هایی از خط را کامل عوض کردیم.

وی با بیان اینکه با تعویض کامل خط انتقال آب بدون هیچ مشکلی انجام شد، تصریح کرد: با آغاز انتقال آب از ساعت‌های اولیه امروز(شنبه 9تیرماه) انتظار می‌رود احتیاج مردم به آب بسته‌بندی و تانکر کاملا رفع شود.

حقیقی‌پور از اجرای فاز دوم طرح غدیر با سرعت بالا گفت و عنوان کرد: بیش از 5 اکیپ ما در نقاط مختلف برای به سرانجام رساندن این طرح مشغول به‌ کار هستند و تلاش این است که هر چه سریع‌تر این خط نیز در مدار قرار گیرد تا با اجرای آن شوری آب کاملا برطرف شود.

مدیرعامل آبفای خوزستان با تکمیل سخنان فوق خود ابراز کرد: آب کارون به ‌شدت کاهش یافته است و خط غدیر درحال حاضر 70درصد نیاز شهر خرمشهر و 60 درصد شهر آبادان را تامین می‌کند. وی افزود: بالاجبار ما باید از کارون و بهمنشیر برداشت آب داشته باشیم که هر چه کمتر از این منابع آب خارج کنیم قطعا شوری آب به ‌شدت کاهش پیدا خواهد کرد و این کاهش با مدار قرار گرفتن خط دوم غدیر اتفاق خواهد افتاد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران