شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123514 | |

ایسنا با امضای تفاهمنامه‌یی میان یکی از شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس و معاونت علمی ‌و فناوری ریاست‌جمهوری و شرکت توزیع نیروی برق استان خوزستان،

پایلوت هوشمندسازی شبکه برق خوزستان

ایسنا  با امضای تفاهمنامه‌یی میان یکی از شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس و معاونت علمی ‌و فناوری ریاست‌جمهوری و شرکت توزیع نیروی برق استان خوزستان، پایلوت هوشمندسازی در صنعت برق اجرایی می‌شود. با حضور رییس پارک فناوری پردیس و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خوزستان، تفاهمنامه برنامه‌ریزی و اجرای پایلوت پروژه «هوشمندسازی و اتوماسیون شبکه توزیع برق از طریق ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور» تنظیم شد و به امضای طرفین رسید. در این پروژه، طرح هوشمندسازی و اتوماسیون شبکه توزیع برق در استان خوزستان با همکاری یکی از شرکت‌های فناوری مستقر در پارک علم و فناوری پردیس اجرایی خواهد شد. کاهش خاموشی، کاهش تلفات شبکه، کاهش انتشار گازهای گلخانه‌یی از طریق استفاده از منابع مختلف انرژی مانند منابع تجدیدپذیر و ... از مزایای اجرای این طرح است.

نیروگاه‌های اصفهان خنک می‌شوند

پاون  مجری بازتوانی نیروگاه‌های شرکت تولید برق حرارتی از اجرای سامانه خنک‌کننده خشک در نیروگاه اصفهان خبر داد. مجری بازتوانی نیروگاه‌های حرارتی، درباره اقدامات انجام شده در بازتوانی نیروگاه‌های کشور اظهار داشت: در بحث بازتوانی نیروگاه‌های حرارتی ضمن کاهش مصرف سوخت که بر اثر افزایش راندمان اتفاق می‌افتد، افزایش توان تولید را نیز داریم و قابلیت تولید در نیروگاه‌های قدیمی که در حال حاضر ضریب آمادگی آن 55درصد است با این مصرف به 85درصد خواهد رسید.  علیرضا نصراللهی اظهار کرد: باتوجه به نصب سیستم‌های جدید و نو در نیروگاه‌ها، از این پس تعمیر قطعات یدکی و هزینه‌های تعمیراتی کاهش پیدا کرده و طبیعتا برای بهره‌برداری نیز راحت‌تر و آسان‌تر است.  نصراللهی اضافه کرد: تامین قطعات این نیروگاه‌ها در بازار بین‌المللی برای ما سخت است و باید از روش‌های داخلی بهره لازم را ببریم که یکی از عوامل مهم بازتوانی این موضوع است. نصراللهی ادامه داد: در نیروگاه اصفهان هم به علت کمبود ورودی آب در رودخانه زاینده‌رود و عدم امکان برداشت آب برای نیروگاه، پروژه تبدیل سیستم خنک‌کن‌تر برای واحد چهار و پنج به سیستم خشک در دستور کار قرار گرفت که مذاکرات لازم با یکی از شرکت‌ها به عنوان دارنده این تکنولوژی برای سیستم خشک اجباری انجام و قرارداد آن در حال مبادله است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران