شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پاون| وزیر نیرو در حاشیه بازدید از طرح‌های این وزارتخانه در استان تهران به بارش‌های مناسب در 2 ماه اخیر اشاره کرد، اما از افت 25درصدی نزولات جوی در سال جاری نسبت به سال گذشته گفت.

پاون|  وزیر نیرو در حاشیه بازدید از طرح‌های این وزارتخانه در استان تهران به بارش‌های مناسب در 2 ماه اخیر اشاره کرد، اما از افت 25درصدی نزولات جوی در سال جاری نسبت به سال گذشته گفت. رضا اردکانیان همچنین از مدیریت مصرف و تقاضا در حوزه صنعت آب و برق به عنوان یکی از چالش‌های وزارتخانه تحت مدیریت خود نام برد و گفت که فاصله میان قیمت پرداخت مشترک و قیمت آب و برق افزایش یافته و از همین رو قیمت آب و برق باید افزایش یابد. وزیر نیرو در این سفر از هفت طرح مهم آبی در شهرستان‌های ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس و فیروزکوه با ارزش بالغ بر یک‌هزار و 400میلیارد تومان مورد بازدید کرد که بخشی از آنها روز چهارشنبه افتتاح شده و عملیات مابقی پروژه‌ها نیز در حال انجام است. رضا اردکانیان در مراسم بهره‌‌برداری از طرح‌های آبرسانی شهرهای جنوب شرقی استان تهران با اشاره به این نکته که کشور ما به عنوان یک کشور خشک و نیمه خشک تلقی می‌شود، اظهار داشت: کم آبی و کم بارشی همزاد ما ایرانی‌هاست. وزیر نیرو با بیان اینکه امروز ما از بهترین شاخص‌ها در جمعیت تحت پوشش آب سالم در شهرها برخوردار هستیم، تصریح کرد: روستاهای ما به سرعت در حال وصل شدن به شبکه‌ها و تامین آب‌های مطمئن و پایدار هستند و امیدواریم در سال‌های اندک پیش‌رو قادر باشیم که جمعیت روستاهای خودمان را به سطح بالایی از حیث دسترسی به منابع آب سالم برسانیم. اردکانیان از جمله کارهای سخت پیش روی وزارتخانه متبوعش را مدیریت مصرف و تقاضا در حوزه صنعت آب و برق دانست و اضافه کرد: اینکه ما همه آب‌های موجود را در قالب سدهای بزرگ و تصفیه‌خانه‌ها کنترل کنیم، کاری بسیار عظیم و حساس است. سازه‌های پیچیده‌یی را طراحی کرده و به بهره‌برداری رساندیم که اینها دستاوردهای عظیمی برای وزارت نیرو محسوب می‌شود. وزیر نیرو تصریح کرد: کار بزرگ‌تر و پیچیده‌تر ما این است که در برخورد بسیار نزدیک و در تعامل تنگاتنگ با مصرف‌کننده در بخش‌های مختلف جامعه به ویژه در بخش کشاورزی، صنعت، شرب و بهداشت قادر باشیم که بر چگونگی مصرف صحیح این منابع نیز تاثیر بگذاریم. وزیر نیرو با اشاره به بازدید روز چهارشنبه خود از طرح‌های آبی این وزارتخانه در استان تهران گفت: هفت طرح مهم آبی روز چهارشنبه در شهرستان‌های ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس و فیروزکوه با ارزش بالغ بر یک‌هزار و 400میلیارد تومان مورد بازدید قرار گرفت که بخشی از آنها همان روز افتتاح شد و عملیات مابقی پروژه‌ها نیز در حال انجام است.

 چالش کم‌آبی با وجود باران‌های اخیر

در حاشیه دیداز از سد نمرود، وزیر نیرو با اشاره به بارندگی‌های اخیر در کشور عنوان داشت: در فروردین و اردیبهشت ماه بارندگی‌های خوبی رخ داد، ولی به لحاظ کم بارشی در 6ماه ابتدایی سال آبی در فصل پاییز و زمستان گذشته، همچنان 28درصد نسبت به سال گذشته به‌طور متوسط از بارش کمتری برخوردار هستیم. اردکانیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در سال جدید وزارت نیرو برای افزایش نرخ آب و برق برنامه‌یی دارد، بیان داشت: این نرخ امروز باید اصلاح شود، چون فاصله قابل ملاحظه‌یی با قیمت واقعی داریم. دولت در این زمینه توافق خود را بر سر افزایش نرخ 7درصدی به عمل آورده است و امیدواریم این فاصله نرخی امروز با قیمت تمام شده موجب اختلال در عرضه آب پایدار نشود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران