شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122008 | |

پاون وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران که به دعوت وزیر محیط‌زیست و وزیر اقتصاد و انرژی جمهوری فدرال آلمان به این کشور سفر کرده است با پیتر اولتمایر وزیر اقتصاد و انرژی آلمان،

پاون  وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران که به دعوت وزیر محیط‌زیست و وزیر اقتصاد و انرژی جمهوری فدرال آلمان به این کشور سفر کرده است با پیتر اولتمایر وزیر اقتصاد و انرژی آلمان، دیدار و درخصوص راه‌های ارتقای روابط دوجانبه گفت‌وگو کرد. رضا اردکانیان، در حاشیه این نشست بیان کرد: در خلال این سفر از پایبندی شرکت‌های بزرگ آلمانی ازجمله زیمنس به ایفای تعهدات قراردادی موجود خود با کشورمان، اطمینان حاصل گردید. وزیر اقتصاد و انرژی آلمان نیز با اشاره به فعالیت 120 شرکت آلمانی در ایران، بیان کرد: در مذاکرات آتی دو کشور راهکارهای تداوم همکاری‌های دوجانبه تدوین خواهد شد.

 گفتنی است در این نشست دو طرف نسبت به برگزاری نشست آتی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و آلمان در سال جاری توافق نمودند که تاریخ دقیق برگزاری کمیسیون مشترک با هماهنگی دو طرف، به‌زودی تعیین خواهد شد. در این کمیسیون کمیته‌های مشترک انرژی و آب ایران و آلمان که پیش از این مذاکرات آن با مشارکت وزارت نیروی ایران و وزارتخانه‌های اقتصاد و انرژی و همچنین محیط‌زیست آلمان صورت گرفته بود، برنامه کاری خود را نهایی خواهند کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران