شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119994 | |

خانه‌ملت وزیر نیرو گفت: اولویت ما تامین آب شرب است، مردم از هم‌ اکنون باید در استفاده از هر لیتر آبی که در اختیار دارند با حساسیت بالایی عمل کنند تا بتوانیم تابستان کم مساله‌یی داشته باشیم.

خانه‌ملت  وزیر نیرو گفت: اولویت ما تامین آب شرب است، مردم از هم‌ اکنون باید در استفاده از هر لیتر آبی که در اختیار دارند با حساسیت بالایی عمل کنند تا بتوانیم تابستان کم مساله‌یی داشته باشیم. رضا اردکانیان در خصوص میزان بارندگی‌های کشور در سال جاری اظهار داشت: کشور ما کشور خشک و نیمه خشکی است اما سال جاری در مقایسه با پنجاه سال گذشته از لحاظ میزان بارش‌ها خشک‌ترین سال محسوب می‌شود. وزیر نیرو با بیان اینکه تا 20 فروردین ماه سال جاری نسبت به سال گذشته که سال پربارانی نیز نبود 50درصد کاهش میزان بارندگی را شاهد بودیم، گفت: معنای این مساله این است که در همه بخش‌ها ‌باید با دقت آب را مصرف کنیم و اولویت ما تامین آب شرب است، مردم از هم ‌اکنون باید در استفاده از هر لیتر آبی که در اختیار دارند با حساسیت بالایی عمل کنند تا بتوانیم تابستان کم مساله‌یی داشته باشیم. اردکانیان با اشاره به اینکه با توجه به میزان جمعیت کشور باید روش‌های مصرف آب اصلاح شود، ادامه داد: در بخش مصرف آب شرب باید صرفه‌جویی شود و در زمینه کشاورزی نیز باید به کشت‌هایی بپردازیم و در مناطقی اقدام به کشت کنیم که وزارت جهاد کشاورزی آن را مناسب می‌داند، همچنین صنایع باید کم‌ آب‌بر باشند و در مناطقی مستقر شود که مشکل کمبود آب ندارند.

وزیر نیرو در پایان با تاکید بر اینکه اگر بپذیریم که مهم‌تر از مشکل کم بارشی تجدیدنظر در شیوه‌های مصرف است که اگر عزم خود را برای این کار جزم کنیم، تردید ندارم که مساله حل می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر بنا بر این باشد که کماکان به روش‌های گذشته عمل کنیم حتی اگر راه‌های جدید تامین آب را نیز که در پیش بگیریم به عنوان مسکن‌هایی عمل می‌کنند که تزریق می‌شوند اما با افزایش جمعیت، افزایش تقاضا و با تداوم شیوه‌های ناصحیح مصرف مشکلات کماکان نه تنها باقی می‌ماند بلکه ابعاد آن پیچیده‌تر نیز می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران