شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118683 | |

ایسنا وزیر نفت گفت: مرحوم دکتر مصدق دنبال بیرون کردن خارجی‌ها از صنعت نفت نبود؛ بلکه هدف حفظ مالکیت و حاکمیت مخازن برای ملت ایران بود. بیژن زنگنه دیروز و با توجه به قرار گرفتن

 خارجی‌ها مشکل مصدق نبودند

ایسنا   وزیر نفت گفت: مرحوم دکتر مصدق دنبال بیرون کردن خارجی‌ها از صنعت نفت نبود؛ بلکه هدف حفظ مالکیت و حاکمیت مخازن برای ملت ایران بود. بیژن زنگنه دیروز و با توجه به قرار گرفتن در آستانه سالروز ملی شدن صنعت نفت(۲۹ اسفند ماه) عنوان کرد: ملی شدن به معنای تسلط کامل بر صنعت نفت است که این مهم بعد از انقلاب اتفاق افتاد و باید قدر آن را دانست. وی با اشاره به اینکه اکثر کشورها بعد از ملی شدن نفت در ایران با فاصله زمانی به این سمت رفتند ضمن تبریک روز ملی شدن صنعت نفت ادامه داد: ملی شدن صنعت نفت در زمان خود یک حرکت مهم بود؛ حرکتی که بیش از آنکه صنعتی باشد، سیاسی بود. یعنی هدف تسلط بر مقدرات نفت ایران بود و نه نفی تعامل. وزیر نفت با بیان اینکه مرحوم دکتر مصدق هم دنبال بیرون کردن خارجی‌ها نبود بلکه هدف حفظ مالکیت و حاکمیت مخازن برای ملت ایران بود، گفت: شرکت انگلیسی در برابر این خواست ملی ما مقاومت کرد، مشکلاتی ایجاد و سرانجام کودتا شد.

 درختکاری نفتی کلید مى‌خورد

شانا   برای مقابله با پیامدهای گردوغبار و کمک به توسعه فضای سبز، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب کاشت و نگهداشت درخت در عرصه بیابانی پیرامون تاسیسات نفتی را از سر می‌گیرد. بیژن عالی‌پور، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب همزمان با روز درختکاری با اعلام این خبر گفت: پیش از این شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ۱,۵میلیون اصله نهال را در قالب طرح توسعه فضای سبز پیرامون تاسیسات اجرا کرده است. وی با اشاره به اینکه بالاترین استاندارد فضای سبز کشور به شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب اختصاص دارد، توضیح داد: این شرکت از دیرباز توسعه فضای سبز را به عنوان یک فرآیند و فعالیت مستمر در ساختار، شرح وظایف و نیز پیوست زیست‌محیطی پروژه‌های جدید سطح‌الارضی پیگیری کرده است. عالی‌پور تصریح کرد: در این مورد خاص، این شرکت براساس نقشه مصوب کمیته مدیریت سرزمین استانداری خوزستان در زمینه کاشت، داشت و حفاظت نهال در عرصه‌های غبارخیز شرق اهواز با اداره کل منابع طبیعی خوزستان مشارکت می‌کند. عالی‌پور وسعت این مناطق را افزون بر ۶۰ هزار هکتار در ۱۶منطقه اعلام و تاکید کرد: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با هدف عمل به مسوولیت‌های اجتماعی خود و کاهش مشکلات اقلیمی شهروندان، مسوولیت نهال‌کاری، بوته‌کاری و نگهداشت نهال در بخش‌هایی از این عرصه را بر عهده گرفته است.  مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب افزود: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون به عنوان نماینده این شرکت عهده‌دار این ماموریت بوده و به محض تامین نهال از سوی منابع طبیعی و فراهم شدن امکان شروع به کار محدوده تعیین شده، نهال‎کاری آغاز خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران