شماره امروز: ۵۴۷

جدیدترین واکنش وزارت نفت به مطالبات دانشجویان

| کدخبر: 108927 | |

وقتی از همه ‌جا نا امید شدند، دست به دامان شبکه‌های اجتماعی شدند. اکانت‌های توییتری که تنها چند ساعت از عمر ساخته شدنشان می‌گذشت، یکی از آخرین امیدهای فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت برای جلب ‌توجه عموم به مطالبات‌شان بود. مطالبه‌یی که چیزی جز «استخدام» نبود.

گروه انرژی

وقتی از همه ‌جا نا امید شدند، دست به دامان شبکه‌های اجتماعی شدند. اکانت‌های توییتری که تنها چند ساعت از عمر ساخته شدنشان می‌گذشت، یکی از آخرین امیدهای فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت برای جلب ‌توجه عموم به مطالبات‌شان بود. مطالبه‌یی که چیزی جز «استخدام» نبود. در همین راستا کامران دهقانی مدیرکل آموزش، برنامه‌ریزی نیروی انسانی و تحول اداری وزارت نفت در گفت‌وگویی توضیحاتی را برای اقناع فارغ‌التحصیلان این دانشگاه ارائه کرده است. توضیحاتی که بیشتر ذیل مفاد سوالات آزمون استخدامی همچنین لزوم وجود مصاحبه شفاهی بیان شده‌اند. به گزارش روابط عمومی وزارت نفت، کامران دهقانی گفته است:«جذب یک فرد در صنعت نفت تابع یک روال و فرآیند مشخص است و مقررات آن به ریز مشخص و به صورت دقیق مدون شده است. حتی برای جلوگیری از هر گونه اعمال سلیقه، تمامی مصاحبه‌های استخدامی به صورت متمرکز انجام می‌شود.» او در پاسخ به این پرسش که ماجرای حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر الزام به استخدام دانشجویان دانشگاه نفت چیست؟ عنوان کرد:«ابتدا باید بگویم حکمی به این اداره کل ابلاغ نشده است اما تا آنجا که می‌دانم برای چند نفر حکم اولیه صادر شده است. گویا چند نفر از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه پس از مراجعه به دیوان عدالت اداری موفق به دریافت حکم اولیه مبنی بر استخدام توسط شرکت نفت شده‌اند. اگر امور حقوقی شرکت ملی نفت حکمی را به این اداره کل که متولی این امر است ابلاغ کند قطعا مطابق قانون عمل خواهد شد. صنعت نفت یک صنعت قانون‌مدار است و قطعا در برابر قانون تمکین می‌کند. این روال قانونی و حقوقی است.» دهقانی همچنین با تایید اینکه اگر تمام افراد جذب نشده به دیوان عدالت اداری مراجعه کرده و حکم دریافت کنند در نفت استخدام شده‌اند، تاکید کرده است که تاکنون حکمی جهت اجرا به این اداره کل ابلاغ نشده است.

دهقانی مدیرکل آموزش، برنامه‌ریزی نیروی انسانی و تحول اداری وزارت نفت در بخش دیگر صحبت‌های خود سعی بر تاکید بر این نکته داشته است که دانشجویان دانشگاه صنعت نفت که «استانداردهای استخدامی» این وزارتخانه را دارا هستند نباید بابت استخدام شدن نگران باشند. البته نگرانی این دانشجویان دقیقا از همین مساله و سنجیده شدن بدون در نظر گرفتن محل تحصیلشان با دیگر دانشجویان است. او همچنین بخشی از این مساله را فشاری به وزارت نفت توصیف و بیان کرده است:«در این میان اما عده‌یی هم هستند که از این مطالبه‌گری دانشجویان اهداف دیگری را دنبال می‌کنند. به عنوان مثال هنگامی که ما برای 500 نفر از دانشجویان پیامک دعوت به مصاحبه فرستادیم و از آنها خواستیم تا با ارسال یک کد مشخص دریافت پیامک را تایید کنند بیش از 1100پیامک دریافت کردیم و وقتی بررسی شد دیدیم تنها 280نفر از این تعداد کسانی هستند که پیامک اولیه برای آنها از طرف ما ارسال شده بود. اینها مسائلی است که وجود دارد، برخی تجمع می‌کنند و توفان‌های مجازی به راه می‌اندازند اما این قبیل موارد واقعا ارتباطی با فرآیند جذب و استخدام ندارد و در همه مراحل و موارد، قانون و چارچوب‌های استاندارد حاکم خواهد بود».

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران