شماره امروز: ۵۴۷

مدیرعامل شرکت ملی حفاری عنوان کرد

| کدخبر: 108926 | |

مدیرعامل و رییس هیات‌مدیره شرکت ملی حفاری ایران از آغاز رایزنی‌های مستمر در زمینه همکاری‌های مشترک با شرکت‌های نفتی در عراق خبر داد.

تعادل  

مدیرعامل و رییس هیات‌مدیره شرکت ملی حفاری ایران از آغاز رایزنی‌های مستمر در زمینه همکاری‌های مشترک با شرکت‌های نفتی در عراق خبر داد.

سپهر سپهری در نشست با مدیر دفتر نمایندگی شرکت ملی نفت ایران در عراق اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران، حضور فعال در بازارهای کشورهای نفتخیز منطقه، صدور خدمات فنی و مهندسی و ارائه خدمات آموزشی حفاری را هدف‌گذاری کرده است.

وی با اشاره به توانمندی‌های شرکت ملی حفاری ایران در زمینه‌های عملیاتی، پشتیبانی، فنی و تخصصی و برخورداری از متخصصان مجرب و کارآزموده در بخش‌های مختلف حفاری افزود: نخستین بازار هدف، حضور در پروژه‌های حفاری کشور عراق است. در این نشست مدیر دفتر نمایندگی شرکت ملی نفت ایران در عراق نیز گفت: شرکت ملی حفاری ایران از توانمندی و ظرفیت‌های لازم برای حضور فعال در پروژه‌های بین‌المللی و منطقه‌یی برخوردار است. سید محمد موسوی افزود: با توجه به مجاورت میادین نفتی به ویژه در مناطق جنوبی ۲کشور و حضور شرکت‌های متعدد بین‌المللی در این میادین، ورود شرکت ملی حفاری ایران به بازار حفاری کشور عراق از اولویت بالایی برخوردار است.

در پایان این نشست مقرر شد، اداره بازاریابی و همکاری‌های بین‌المللی شرکت ملی حفاری در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به تهیه مستندات فنی لازم و پیگیری کار اقدام کند.

تلاش برای حضور موثر ملی حفاری در صنعت نفت عراق در حالی صورت می‌گیرد که رییس هیات‌مدیره شرکت ملی حفاری ایران پیش از این از حمایت ساخت داخل و تلاش در جهت بومی‌سازی هر چه بیشتر قطعات و تجهیزات تخصصی صنعت حفاری خبر داده بود. سپهری در دیدار با قلمبر دزفولی، مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران گفت: این شرکت همکاری و هم‌افزایی خوبی با سازندگان و صنعتگران داخلی دارد.

وی اظهار کرد: از سازندگان قطعات و تجهیزات صنعت حفاری انتظار می‌رود که همسو با کمیت تولیدات، بحث کیفیت را مدنظر داشته و استانداردهای مورد قبول شرکت ملی نفت ایران را در ساخت لحاظ کند.

سپهری با اشاره به برنامه‌های کلان وزارت نفت در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: در ارتباط با استفاده بیش از پیش از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی و توجه به ساخت داخل، این شرکت اهداف و برنامه‌های صنعت نفت را دنبال می‌کند. مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به برنامه ساخت ۱۰گروه کالایی مورد نیاز صنعت نفت توسط بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: در این فهرست شماری از قطعات و تجهیزات اساسی که در صنعت حفاری کاربرد دارد نیز لحاظ شده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران