شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شهرداری تهران به دنبال ورود به حوزه فروش مسکن متری است و در بستر این برنامه شهروندان می‌توانند به صورت خُرد خُرد مسکن خریداری کنند

فروش متری مسکن در انتظار لایحه شهرداری

شهرداری تهران به دنبال ورود به حوزه فروش مسکن متری است و در بستر این برنامه شهروندان می‌توانند به صورت خُرد خُرد مسکن خریداری کنند و البته انجام این کار نیازمند اجازه شورای شهر است. به گفته مهدی هدایت سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران، فروش متری مسکن به جهت تحقق اهداف شهرداری در دستور کار قرار گرفته است و شهرداری به دنبال عرضه املاک حاصل از پروژه‌های مشارکتی شهرداری در بورس کالا است. سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران تصریح کرد: از اواخر آبان سال جاری فروش متری مسکن آغاز می‌شود ما قرار است که این کالا را در بورس عرضه کنیم. در این رابطه، ناصر امانی عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با مهر، اظهار کرد: روز اولی که مسوولان شهرداری وارد بحث قرارگاه مسکن شدند اعلام کردند که قرار است در این حوزه واگذاری زمین و صدور پروانه را انجام دهند. وی ادامه داد: ساخت مسکن وظیفه متولیان مربوطه است و شهرداری تهران در این زمینه نقشی ندارد. امانی گفت: اخیراً بحثی مطرح شده که در بستر آن قرار است با مشارکت سرمایه‌گذاران مردم وارد میدان شوند و از سرمایه‌گذاران مسکن متری خریداری کنند. عضو شورای شهر تهران گفت: دوستان شهرداری تهران برای انجام این کار به اجازه شورای شهر احتیاج دارند و اعلام کرده‌اند که فروش متری به صورت لایحه وارد شورا می‌شود و ما باید ببینیم این لایحه چگونه است و شهرداری چگونه می‌خواهد این بحث را انجام دهد. مسکن یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایی است که پایتخت به آن احتیاج دارد و بر اساس آمار، تهران با کمبود یک میلیون مسکن مواجه است و باید بسترهای مناسب خانه‌دار شدن برای اهالی تهران را ایجاد کرد و باید منتظر ماند و دید که آیا شورای شهر به شهرداری برای فروش متری مسکن اجازه می‌دهد یا خیر.

ساختمان‌های پرخطر پایتخت در سال 1402 پلمب می‌شوند

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران با اشاره به شناسایی ۱۲۹ ساختمان ناایمن «بسیار پرخطر» و پرخطر در پایتخت گفت: ۱۰ ساختمان از این تعداد در فرآیند ایمن‌سازی قرار گرفته‌اند و مابقی هم باید ایمن‌سازی شوند و در غیر این صورت در سال ۱۴۰۲ پلمب می‌شوند. قدرت‌الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به تعداد ساختمان‌های ناایمن در شهر تهران اظهار کرد: 129 ساختمان ناایمن در تهران شناسایی شده بودند که از این تعداد 10 ساختمان در فرآیند ایمن‌سازی قرار گرفته‌اند. وی در خصوص ترکیب‌بندی 10 ساختمان اشاره شده تصریح کرد: از این تعداد ساختمان، برخی دولتی و برخی خصوصی هستند. محمدی با اشاره به 119 ساختمان باقی‌مانده در فرآیند ایمن‌سازی خاطرنشان کرد: برای تمام این ساختمان‌ها، برنامه‌ریزی و تذکراتی نیز طی هفته‌های اخیر ارسال شده است و با همکاری دستگاه قضاء تلاش‌مان را برای ایمن‌سازی این ساختمان‌ها انجام خواهیم داد و در نهایت چنان‌که این اتفاق نیفتد براساس دستورالعمل قضایی عمل خواهیم کرد. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران با اشاره به قطع انشعاب ساختمان‌های ناایمن تصریح کرد: در صورتی که این ساختمان‌ها تا پایان سال در فرآیند ایمن‌سازی قرار نگیرند از تمام ظرفیت خود استفاده خواهیم کرد و سال 1402 این ساختمان‌ها پلمب می‌شوند. بر اساس ضوابط و دستورالعمل‌ها ساختمان‌ها به «بسیار پرخطر»، پرخطر، میان خطر و کم خطر دسته‌بندی شده‌اند که در دوسته بسیار پرخطر و پرخطر، حساسیت سازمان آتش‌نشانی بیشتر بوده و بر ایمن‌سازی آنها تأکید دارد که البته تا به امروز نیز  33 هزار ساختمان در شهر پایش شده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران