شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه ساخت مسکن در روستاها، شهرهای کوچک و شهرهای جدید جزو راهبردهای وزارت راه و شهرسازی برای تامین مسکن متقاضیان است.

استراتژی جدید دولت  در خانه‌سازی

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه ساخت مسکن در روستاها، شهرهای کوچک و شهرهای جدید جزو راهبردهای وزارت راه و شهرسازی برای تامین مسکن متقاضیان است. به گزارش مهر، هادی عباسی‌اصل معاون مسکن و ساختمان و قائم مقام وزیر در طرح نهضت ملی مسکن در مراسم آغاز عملیات اجرایی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی گام دوم طرح نهضت ملی مسکن با تاکید بر اینکه هرچقدر با تولید مسکن تورم کاهش پیدا کند پروژه‌ها ارزان‌تر تحویل مردم خواهد شد، گفت: با تاکید وزیر راه و شهرسازی در ساخت مسکن تنها تولید مسکن مدنظر نیست بلکه موضوع شهرسازی نیز در برنامه است. بدین‌معنا احداث خدمات روبنایی شامل مدرسه، کلانتری و سایر خدمات به شکل کامل در برنامه دیده می‌شود و فضای سکونتی به نحوی طراحی می‌شود که نیازمندی‌های خانواده در محله تامین شود. موضوع محله محوری و مسجدمحوری جزو راهبردهای اصلی ماست. عباسی‌اصل راهبرد دیگر وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن را توجه به شهرهای کوچک و روستاها برشمرد. وی گفت: در توافق با بنیاد مسکن مقرر شده است تا در روستاهای بالای ۲۰ خانواده بتوانیم قطعات زمین را به افرادی که علاقه‌مند به تامین مسکن خود در روستا هستند اراضی برای آنها تامین شود. بنابراین برنامه تولید مسکن در روستاها، شهرهای کوچک و شهرهای جدید جزو راهبردهای وزارت راه و شهرسازی برای تامین مسکن متقاضیان است.

۶ گود ناایمن در غرب پایتخت

احسان شریفی، شهردار منطقه پنج تهران از وجود ۶ گود ناایمن در این منطقه غربی پایتخت خبر داد و گفت: ایمن‌سازی این گودها باید از سوی مالکان انجام شود. شریفی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: همه این گودها توسط مالکان رها شده و عموما ناایمن هستند که البته شهرداری تلاش کرده تا حد امکان نسبت به حصارکشی و سایر اقدامات اولیه اقدام کند. وی افزود: این گودها دارای سند مالکیت و مربوط به اشخاص و بخش خصوصی است و به لحاظ قانونی شهرداری نمی‌تواند برای ایمن‌سازی کامل این گودها اقدام کند و باید مالکان در این زمینه اقدامات لازم انجام دهند. شهردار منطقه پنج تهران ادامه داد: البته اخطارهایی شهرداری به مالکان ارسال کرده و زمانی را برای ایمن‌سازی این گودها تعیین کرده است که اگر در تاریخ مربوط مالکان نسبت به ایمن‌سازی اقدام نکنند، شهرداری می‌تواند به لحاظ حقوقی ورود کند. شریفی خاطرنشان کرد: وجود این گودها برای شهروندان می‌تواند خطرساز باشد و از مالکان می‌خواهیم با توجه به در پیش بودن فصل بارندگی و سست شدن خاک این گودها نسبت به ایمن‌سازی اقدام کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران