شماره امروز: ۵۴۷

| | |

فرمانده انتظامی تهران در دیدار با مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) از راه‌اندازی مجتمع انتظامی در بهشت زهرا(س) خبر داد.

راه‌اندازی مجتمع انتظامی  در بهشت زهرا(س)

فرمانده انتظامی تهران در دیدار با مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) از راه‌اندازی مجتمع انتظامی در بهشت زهرا(س) خبر داد. به گزارش تسنیم، سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ صبح دیروز با جواد تاجیک، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) دیدار و گفت‌وگو کرد. سردار رحیمی در این نشست اظهار کرد: به منظور ایجاد رفاه برای مراجعان این سازمان مقدس و محیط پیرامونی آنکه بالغ بر 550 هکتار است و امنیت حداکثری، سازمان نیاز به مجتمع انتظامی دارد که با ایجاد آن گامی بلند در مسیر حفظ و حراست سازمان بهشت حضرت زهرا(س) برداشته می‌شود. در این نشست مدیرعامل سازمان بهشت حضرت زهرا(س) نیز گفت: خدمات‌رسانی حداکثری به خانواده متوفیان و ایجاد فضای امن برای حضور در این سازمان شریف و گلزار مطهر شهدا مورد تاکید ماست و نیاز به زیرساخت‌های جدی دارد. وی افزود: ایجاد این مجتمع ضمن افزایش امنیت پیرامونی در سازمان، موجب خدمات‌رسانی بهتر و شایسته‌تر به مراجعان به این سازمان خواهد بود. در ادامه این نشست، سردار رحیمی به همراه مدیرعامل و معاونان سازمان بهشت حضرت زهرا(س) ضمن بازدید از محوطه‌های در نظر گرفته شده برای ایجاد مجتمع انتظامی در اطراف محور واصل گلزار شهدا به حرم مطهر امام (ره) و اعلام حمایت همه‌جانبه از طرح‌های پیشنهادی در اتصال و رونق بخشی به زیارت حضرت امام (ره) و تسهیل رفت آمد از گلزار شهدا و محوطه داخلی بهشت حضرت زهرا(س) به این‌بارگاه مطهر، دستورات لازم مبنی بر تجهیز کلانتری مربوطه و تقویت گشتی‌ها در سطح سازمان و جلوگیری از تکدی‌گری و سرقت‌ها را صادر کرد.

اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی در خط ۳ متروی تهران

سرپرست شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از اجرای طرح‌های ترافیکی ویژه در راستای ارایه خدمات بهینه‌تر و جلوگیری از ازدحا مسافران خط ۳ به خصوص در ایستگاه تقاطعی تئاتر شهر خبر داد. به گزارش تسنیم، حامد عباسی نامی اظهار کرد: با توجه به کمبود قطار و افزایش مسافر در خط 3 در ساعت پیک صبحگاهی طرح‌های ترافیکی ویژه‌ای با افزایش قطارهای فوق‌العاده و ارایه خدمات بهینه به مسافران در ایستگاه تئاتر شهر اجرا می‌شود. وی به کمبود ناوگان، قطعات یدکی و همچنین نبود پایانه در خط 3 متروی تهران اشاره کرد و گفت: محدودیت‌های موجود مانع از کاهش سرفاصله حرکت قطارها در کل این خط می‌شود. نامی تصریح کرد: برای نخستین‌بار با افزایش یک رام قطار و یک قطار ویژه که در صورت مشاهده ازدحام مسافری در ساعات پیک صبحگاهی به این خط اعزام می‌شود طرح ویژه ترافیکی را در راستای ارایه خدمات بهینه‌تر و کاهش ازدحام مسافری در خط 3 متروی تهران اجرا کرده‌ایم. سرپرست شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: این طرح به‌طور آزمایشی چند روزی اجرایی و طبق پایش‌های میدانی که از مسافران انجام شد شاهد افزایش رضایتمندی مسافران در این خط بودیم. وی افزود: اعزام قطارهای فوق‌العاده در ساعت پیک صبحگاهی، مسیر جنوب به شمال خط 3 از ایستگاه تئاتر شهر که ایستگاه تقاطعی است به سمت ایستگاه قائم، موجب روان‌سازی این خط از ازدحام مسافری می‌شود. سرپرست شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با اشاره به استفاده از تجربه کارکنان متخصص شرکت در بهینه‌سازی ارایه خدمات به مسافران، افزود: تلاش می‌کنیم با امکانات موجود، بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات را به شهروندان ارایه کنیم.

فروش ضایعات شهرداری تهران از طریق بورس کالا

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از فروش ضایعات شهرداری تهران برای اولین‌بار در بورس کالا خبر داد. به گزارش ایسنا، لطف‌الله فروزنده در جلسه شورای مدیران حوزه معاونت مالی گفت: شهرداری تهران در نظر دارد برای اولین‌بار ضایعات آهنی خود را با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری شهر در بورس کالا به فروش برساند و با توجه به انجام مقدمات لازم به زودی ضایعات از طریق بورس با قیمت واقعی و شفاف به فروش می‌رسد. فروزنده با بیان اینکه ضایعات شهرداری تهران در مجموع رقم قابل توجهی است، اظهارکرد: عرضه ضایعات در بورس کالا را از ضایعات آهن شروع کرده‌ایم و در نظر داریم تا به فروش سایر ضایعات تسری بخشیم و هر چیزی را که قابلیت عرضه در بورس کالا را داشته باشد، در راستای شفافیت در بورس عرضه می‌کنیم. معاون شهردار تهران در ادامه با اشاره به برنامه‌های معاونت مالی و اقتصاد شهری در سال جاری گفت: طراحی اوراق گام، تهیه و ارایه لیست املاک مناطق، پیگیری و ارایه گزارش در خصوص مطالبات شهرداری تهران از دولت، تهاتر املاک با مناطق و... از جمله برنامه‌های عملیاتی معاونت مالی و اقتصاد شهری در سال جاری است. معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در ادامه در خصوص انتقال نمایشگاه‌ها به شهرآفتاب افزود: شهرداری تهران توسعه شهرآفتاب را در دستور کار قرار داده است و ما معتقدیم با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران بهترین مرکز برای برگزاری نمایشگاه‌ها مجموعه شهرآفتاب است. وی افزود: در حال رایزنی با دولت و مسوولان مربوطه هستیم تا جهت‌گیری به این سمت باشد و بتوانیم از ظرفیت شهرآفتاب برای برگزاری نمایشگاه‌ها استفاده کنیم. بنا براعلام روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: شهرآفتاب علاوه بر برگزاری نمایشگاه، ظرفیت‌های دیگری از جمله در حوزه‌های گمرک نیز دارد که می‌توان بیش از پیش از این مهم در راستای پیشبرد اهداف مدیریت شهری بهره برد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران