شماره امروز: ۵۴۷

| | |

امین حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی کشور از کاهش محسوس دما در اغلب مناطق و بارش برف در ارتفاعات شمال غربی کشور خبر داد.

کاهش محسوس دما  در اغلب مناطق کشور

 امین حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی کشور از کاهش محسوس دما در اغلب مناطق و بارش برف در ارتفاعات شمال غربی کشور خبر داد. به گزارش ایرنا، نقشینه با بیان اینکه از امروز شدت بارش در مناطقی از آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، گیلان، مازندران و گلستان افزایش می‌یابد، افزود: علاوه بر مناطق مذکور، بخش‌هایی از خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان را نیز شامل می‌شود. وی با تاکید بر اینکه از روز یکشنبه در این مناطق فعالیت سامانه شدت کمتری خواهد داشت، عنوان کرد: دوشنبه در سواحل غربی دریای خزر، برخی مناطق از شمال غرب، بخش‌هایی از تهران، البرز، قزوین و شمال استان مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد. کارشناس سازمان هواشناسی برای روز سه‌شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر، بخش‌هایی از خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، شرق استان اردبیل و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران، زنجان و سمنان بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد را پیش‌بینی کرد. نقشینه از بارش برف در ارتفاعات شمال غربی کشور طی این مدت خبر داد و گفت: طی سه روز آینده در شمال شرق و بخش‌هایی از شمال غرب و غرب و فردا و پس فردا در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز در برخی ساعات وزش باد شدید می‌شود که می‌تواند گرد و خاک را به همراه داشته باشد. وی افزود: تا روز یکشنبه با توجه به جریانات شمالی روی دریای خزر دمای هوا در این مناطق ۸ تا ۱۵ درجه کاسته و دریای خزر نیز مواج و متلاطم می‌شود. از این رو در این باره برای ارتفاع طول موج ۱.۵ تا ۲.۵ متر هشدار دریایی صادر و تردد شناورهای سبک و تفریحی منع شده است. کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه دمای هوا امروز در شمال غرب و فردا در شمال شرق پنج تا هشت درجه کاسته می‌شود، اعلام کرد: امروز بعد از ظهر وزش باد در تهران شدید می‌شود.  نقشینه از احتمال وقوع گرد و خاک در جنوب و جنوب غرب کشور خبر داد و اظهار کرد: همچنین امروز احتمال رگبار باران در تهران به ویژه برای مناطق شمالی وجود دارد. کارشناس سازمان هواشناسی برای امشب و روز یکشنبه در برخی از ساعات بارش پراکنده را برای تهران پیش‌بینی کرد و گفت: بیشینه دمای امروز ۲۶ درجه خواهد بود، همچنین کمینه دما به ۱۷ درجه می‌رسد.

جذب ۲۵۰ نفر در فرودگاه‌ها  تا ۶ ماه آینده

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها گفت: در شش ماهه آینده، ۲۵۰ نفر جدید با اولویت حوزه عملیات هوانوردی جذب شرکت فرودگاه‌ها خواهند شد. به گزارش مهر، حمیدرضا سیدی از اخذ سهمیه استخدامی جدید خبر داد و گفت: در شش ماهه آینده، ۲۵۰ نفر جدید با اولویت حوزه عملیات هوانوردی جذب شرکت فرودگاه‌ها خواهند شد. سیدی در مراسم گرامیداشت ۲۰ اکتبر روز جهانی کنترل ترافیک هوایی ضمن تبریک این روز، گفت: افتخار می‌کنم، به عنوان یک مراقبت پروازی، همکاری خود را در این صنعت آغاز کردم. وی با اشاره چالش‌های اداره کل کنترل ترافیک هوایی در تأمین نیروی انسانی، اظهار امیدواری کرد؛ با وجود دانشگاه صنعت هواپیمایی کشور و دانشجویانی که به‌طور اختصاصی در آن آموزش می‌بینند، در آینده از این چالش عبور کنیم. مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در ادامه از جذب ۲۵۰ نیروی جدید در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تعداد ۲۵۰ نیروی امریه که خدمت سربازی آنها به اتمام رسیده جذب فرودگاه‌های کوچک خواهند شد. وی در خصوص بحث آموزش در اداره کل کنترل ترافیک گفت: هیچ گونه محدودیتی در این موضوع نداریم و همکاران حوزه کنترل ترافیک با حمایت شرکت فرودگاه‌ها می‌توانند برنامه‌های خود را اجرا کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران