شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به ورود دو قطار باری فله‌بر از مبدا روسیه به ایران گفت: ۵ قطار دیگر نیز از روسیه بارگیری شده

تداوم تزانزیت کالا  از روسیه با 5 قطار دیگر

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به ورود دو قطار باری فله‌بر از مبدا روسیه به ایران گفت: ۵ قطار دیگر نیز از روسیه بارگیری شده و در مسیر ایران در حال سیر است که این موضوع نویدبخش ترانزیتی پیوسته برای کشورمان خواهد بود. به گزارش ایلنا، سید میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به نخستین قطار ترانزیتی که از مبدا روسیه و از مسیر کریدور ریلی ایران به مقصد هندوستان، سیر کرده بود، اظهار کرد: این قطار کانتینری بود و حدود ۳ هزار و ۸۰۰ کیلومتر را از مسکو تا سرخس سیر کرده بود. اکنون واگن‌هایی که با قطار در کشورمان در حال سیر هستند، فله‌بر هستند و محموله آن کود شیمیایی است. وی افزود: بامداد جمعه اولین قطار وارد ایران شد که ۳۷ واگن فله‌بر بوده و اکنون در مسیر بندرعباس در حال سیر است، در این مسیر از سرخس تا بندرعباس، حدود یک هزار و ۶۰۰ کیلومتر را طی خواهد کرد. قطار دوم نیز با ۴۰ واگن وارد کشورمان شده که محموله آن نیز کود شیمیایی است و در همین مسیر به سیر خود ادامه خواهد داد. رییس هیات‌مدیره راه آهن تاکید کرد: ۵ قطار دیگر نیز از روسیه و از ایستگاه سولین کامز بارگیری شده و در مسیر ایران در حال سیر است که این موضوع نویدبخش ترانزیتی پیوسته برای کشورمان به حساب می‌آید. وی تصریح کرد: هم‌اکنون با توجه به نوع محموله، هم درآمد ارزی نقدی و هم آورده سیاسی برای کشورمان به عنوان هاب ترانزیتی و یک موقعیت استراتژیک ایجاد شده که می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

جاده هراز ۱۰ روز  مسدود می‌شود

رییس پلیس راه مازندران از مسدود شدن ۱۰ روزه جاده هراز به صورت مقطعی از یکشنبه دهم تا روز چهارشنبه بیستم مهر ماه جاری خبر داد. سرهنگ یدالله جهان‌تاب در گفت‌وگو با ایرنا گفت: این محور روزهای شنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۷ و روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه از ساعت هفت تا ۱۷ مسدود می‌شود ولی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه بستن قطعی اعمال نمی‌شود. وی علت بستن مقطعی جاده هراز را اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت از کیلومتر ۱۹ تا ۱۰۸ اعلام کرد و افزود: تردد خودروها در این ایام همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران