شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مهدی هدایت، رییس سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه فروش متری مسکن از آبان سال جاری آغاز می‌شود، گفت:

فروش متری مسکن در تهران از اواخر آبان

مهدی هدایت، رییس سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه فروش متری مسکن از آبان سال جاری آغاز می‌شود، گفت: با فروش متری مسکن مردم راحت‌تر خانه‌دار می‌شوند. او در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: تلاش کردیم برای افرادی که سرمایه کمی هم دارند شرایطی فراهم کنیم تا بتوانند خانه‌دار شوند. از اواخر آبان سال جاری فروش متری مسکن آغاز می‌شود ما قرار است که این کالا را در بورس عرضه کنیم. این اقدام در جهت جذب سرمایه‌های خرد است تا بتوانیم سرمایه‌ها را به سمت مسکن بیاوریم. چند پروژه شهرداری تهران در بخش فروش متری مسکن است که مردم بتوانند خرد خرد خرید کنند. برای مردم هم منفعت مالی دارد و اینکه می‌توانند در یک بازه زمانی مشخص خانه‌دار شوند. هر زمان که پول داشتند می‌توانند چند متر زمین بخرند. هدایت افزود: این کالا در بورس عرضه می‌شود سرمایه‌هایی که به سمت سکه و دلار رفته به سمت مسکن می‌آیند و در این زمینه ساخت و ساز فعال‌تر می‌شود و مردم راحت‌تر می‌توانند خانه‌دار شوند اما در خصوص قیمت مسکن باید بگویم که تا اواخر آبان قیمت نهایی مشخص می‌شود. به گفته رییس سازمان نوسازی شهر تهران، محل پروژه‌ها مشخص است ولی هنوز قیمت آنها در نیامده است. بیشتر فروش‌ متری مسکن در مناطق 10، 11، 19 و ... است و این پروژه برای اقشار کم درآمد جامعه است که بتوانند صاحبخانه شوند در همان موضوع بحث مسکن استطاعت‌پذیر حرکت کرده‌ایم.

جلوگیری از ۱۰۲ هزار مترمربع تخلف ساخت‌

سید امیر فتاحیان، مدیرعامل شهربان و حریم‌بان اعلام کرد: از ۱۰۲ هزار مترمربع تخلف ساخت‌وساز در شهر و حریم تهران در تابستان گذشته جلوگیری شده است. 

به گزارش ایسنا، فتاحیان در این باره گفت: با همکاری شهربان و شهرداری‌های نواحی و مناطق، در راستای صیانت از حقوق شهر و ‌شهروندان و اجرای قوانین موضوعه، از وقوع ۱۰۲ هزار و ۱۹۴ مترمربع تخلف ساخت و ساز در شهر و حریم‌ تهران در سه ماهه تابستان ۱۴۰۱ جلوگیری شده است.  او تاکید کرد: از این میزان، ٥٩ هزار و ۸۱۳ مترمربع مربوط به جلوگیری از تخلف در حوزه حریم تهران و ۴۲ هزار و ۳۸۱ مترمربع نیز مربوط به جلوگیری از تخلف در حوزه ساخت و ساز شهری در پایتخت است.

ممنوعیت تردد کامیونت‌ها  در پایتخت تا ۹ صبح 

سرهنگ علی اصغر شریفی، رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: ترافیک در همه معابر شهر تهران سنگین گزارش می‌شود. به گزارش ایرنا، شریفی با اشاره به رصد دوربین‌های مرکز کنترل ترافیک از سطح معابر شهر تهران در صبح یکشنبه دهم مهر ۱۴۰۱ افزود: با توجه به فعالیت مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، شاهد شروع ترافیک صبحگاهی و حجم بالای ترددها در سطح معابر پایتخت هستیم. وی ادامه داد: بزرگراه شهید زین‌الدین در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع)، بزرگراه بابایی در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی(ع)، بزرگراه یادگار امام (ره) در مسیر جنوب به شمال از گلاب، بزرگراه امام علی(ع) در مسیر جنوب به شمال از گلشن‌دوست شاهد بار ترافیکی هستیم. رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ اضافه کرد: بزرگراه شهید همت در مسیر غرب به شرق از جنت آباد، شهید حکیم درمسیر غرب به شرق از شهید ستاری، شیخ فضل‌الله در مسیر غرب به شرق از جناح دارای ترافیک است. شریفی افزود: بزرگراه صدر در مسیر شرق به غرب از نوبنیاد، بزرگراه شهید حاج قاسم‌سلیمانی در مسیر شرق به غرب از قبل از پل صیاد، مسیر جنوب به شمال چمران در مقطع حکیم تا همت، مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از گل‌ها و در مسیر غرب به شرق آزادراه از چیتگر و آزادگان بار ترافیکی صبحگاهی را شاهد هستیم. وی اظهار کرد: خیابان آزادی در مسیر غرب به شرق از استاد معین و جانبازان از میدان امام رضا (ع)، مسیر جنوب به شمال نواب از نهم دی دارای بار ترافیک سنگین است. شریفی افزود: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ از ابتدای صبح و در همه تقاطع‌ها، معابر و میادین شهر تهران و مقابل و اطراف مراکز آموزشی و مدارس به منظور روان‌سازی و کنترل ترافیک حضور دارند و طرح جناغی‌ها برای نظم بخشی به بزرگراه‌ها در حال اجراست. رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از والدین خواست برای سوار یا پیاده کردن دانش‌آموزان، خودروی خود را مقابل مدارس پارک نکرده و یک لحظه نیز مقابل درب مدرسه متوقف نشوند زیرا این اقدام باعث ایجاد ترافیک در محدوده می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران