در شهر

فعالیت حرفه‌ای آتش‌نشانان زن همزمان با گرامیداشت «روز آتش نشان» شامگاه پنجشنبه در مراسمی در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی با حضور آیت‌الله رییسی رسما آغاز شد.

۱۴۰۱/۰۷/۰۹ ۰۶:۴۰:۳۴
| | |

آغاز فعالیت آتش‌نشانان زن با حضور رییس‌جمهور 

فعالیت حرفه‌ای آتش‌نشانان زن همزمان با گرامیداشت «روز آتش نشان» شامگاه پنجشنبه در مراسمی در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی با حضور آیت‌الله رییسی رسما آغاز شد. رییس‌جمهور در این مراسم با تقدیر از پیوستن خانم‌های آتش‌نشان آموزش‌دیده به نیروهای عملیاتی آتش‌نشانی، بر ضرورت مقوله پیشگیری تاکید کرد و گفت: رسانه ملی و نهادهای آموزشی نقش مهمی در این زمینه دارند. نظارت موثر در ساخت و سازها و همچنین ساختمان‌های ناایمن از دیگر نکات مهم صحبت‌های رییس‌جمهور بود. دکتر رییسی از سازمان نظام مهندسی و شهرداری‌ها خواست با جدیت به وظایف خود در این زمینه عمل کنند. رییس‌جمهور تاکید کرد: نسبت به ساختمان‌های ناایمن به هیچ‌وجه نباید اغماضی صورت گیرد و برای ایمن شدن آنها ضرب‌الاجل تعیین کنید تا ما شاهد حوادث تلخی نظیر متروپل و پلاسکو نباشیم. رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش، مطالبات آتش‌نشانان در زمینه مسکن و همچنین موضوع سختی مشاغل را مطالبات بحق و درستی دانست و از شهردار تهران خواست با طرح این موضوعات در جلسات هیات دولت تحقق آنها را پیگیری کند.

اورهال فوری ۱۰ رام قطار مترو در انتظار منابع مالی

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران از ضرورت اورهال ۱۰ رام قطار خبر داد و گفت: این قطارها هم مربوط به خط ۵ و هم برای سایر خطوط شهری هستند که باید منابع مالی آن تأمین شود. عباسی نامی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد اورهال قطارهای مترو با بیان اینکه کاهش سرفاصله حرکت قطارها به اورهال و تعمیرات قطارها بستگی دارد، گفت: هر چقدر منابع مالی در اختیار شرکت بهره‌برداری مترو قرار گیرد تا بتوانیم قطارهایمان را تعمیرو نگهداری کنیم، سرفاصله کاهش می‌یابد. وی ادامه داد: اورهال قطارها آغاز شده؛ اما به صورت کند پیش می‌رود؛ چراکه نیازمند تامین قطعات هستیم و برای تامین قطعات نیز نیازمند تامین مالی هستیم که لازم است دولت، شهرداری و شورای شهر طبق مصوبات، منابع در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم اورهال را انجام دهیم. نامی با بیان اینکه تاکنون ۲ رام قطار مترو اورهال‌شان تمام شده و آماده حرکت هستند، افزود: الزام اورهال قطارهای مترو، تامین قطعات است و برای تامین قطعات نیز باید اعتبارات و منابع مالی تزریق شود که دوستانمان در شهرداری در تلاش هستند تا در این وضعیت مالی، اعتبارات مورد نیاز را تامین کنند. وی در مورد قرارداد ۸۰۰ میلیاردی با بانک شهر برای تامین منابع مالی خرید قطعات نیز گفت: سازمان بازرسی ایراداتی به بندهای این قرارداد گرفته و باید این ایرادات قانونی رفع شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران