ایرانشهر

مدیر پایانه مرزی لطف آباد خراسان رضوی گفت: کشور ترکمنستان عوارض سنگین حمل کالای ترانزیتی توسط ایران از این مرز زمینی و دیگر مرزها را لغو کرده است

۱۴۰۱/۰۷/۰۹ ۰۶:۴۰:۰۵
| | |

لغو تعرفه ترانزیت کالا از ایران به ترکمنستان از امروز 

مدیر پایانه مرزی لطف آباد خراسان رضوی گفت: کشور ترکمنستان عوارض سنگین حمل کالای ترانزیتی توسط ایران از این مرز زمینی و دیگر مرزها را لغو کرده است که از شنبه ۹ مهر عملیاتی می‌شود. به گزارش تسنیم، محسن رکنی افزود: طبق مکاتبات یاد شده از ابتدای ماه آتی میلادی یعنی اول اکتبر یا شنبه 9 مهرماه، ترکمنستان عوارض حمل کالای ترانزیت توسط ناوگان ایرانی بر پایه «پیمایش» یعنی 1/5 دلار به ازای هر کیلومتر حمل کالا در قلمرو آن کشور را به صورت اختصاصی برای ناوگان ایرانی لغو کرد. مدیر پایانه مرزی لطف آباد خراسان رضوی ادامه داد: عوارض عبور ناوگان ترانزیت خارجی به ترکمنستان برای ناوگان با تناژ تا 10، 20 و بالای 20 تن به بالا به ترتیب 130، 180 و 250 دلار تعیین شده و عوارض «ورود به قلمرو» نیز از 170 به 150 دلار کاهش یافت. رکنی تصریح کرد: البته ایران نیز در قالب رفتار متقابل همین نوع تعرفه‌ها را بر ناوگان ترکمنستان وضع خواهد کرد. وی با بیان اینکه این توافق موجب رونق بیش از پیش تردد تجاری از پایانه مرزی لطف آباد در شهرستان می‌شود، گفت: مطابق آمار ماهانه الان روزانه به‌طور میانگین 140 دستگاه کامیون از این پایانه خارج و 135 دستگاه ناوگان باری از طریق این پایانه وارد ایران می‌شوند. پایانه مرزی لطف‌آباد در نقطه صفر مرزی ایران و ترکمنستان در 300 کیلومتری شمال مشهد و 110 کیلومتری جنوب عشق‌آباد، پایتخت ترکمنستان قرار دارد.

حساب کاربری و سایت ایران‌ایر جعل شد

سخنگوی شرکت هواپیمایی ایران ایر از جعل حساب کاربری و وب سایت شرکت هواپیمایی ایران ایر خبر داد و از مسافران خواست فقط به وبسایت اصلی شرکت مراجعه کنند. به گزارش تسنیم، حسام قربانعلی گفت: اخیرا وب سایت جعلی به نشانی ebookingiranair.ir با ثبت دامنه اصلی رسمی ایران ایر اقدام به فروش بلیت‌های این شرکت کرده است. سخنگوی شرکت هواپیمایی ایران ایر با اشاره به انجام اقدامات قضایی برای مسدود‌سازی این سایت جعلی، گفت: از مسافران تقاضا داریم برای خرید بلیت از این شرکت هواپیمایی، فقط از وبسایت رسمی ایران ایر به آدرس ebooking.irinair.com اقدام کنند. به گفته قربانعلی همچنین در شبکه‌های مجازی و از جمله اینستاگرام صفحه‌های مجازی متعددی به نام این شرکت ایجاد شده است که مطالب مخالف امنیت ملی در آن درج می‌شود. سخنگوی شرکت هواپیمایی ایران ایر افزود: این صفحات جعلی است و هیچ ارتباطی با شرکت هواپیمایی ایران ایر ندارد و تنها صفحه رسمی این شرکت هواپیمایی iranairofficial@ است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران