شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: آقای بزرگ‌زاده به دلیل بعد مسافت با محل زندگی خود سه بار از سرپرستی شرکت عمران شهر جدید پرند استعفا داد که نهایتا کمیته فنی انتصابات با استعفای وی موافقت کرد و گمانه‌زنی‌ها مبنی بر مسائل امنیتی و تخلفات صحت ندارد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: آقای بزرگ‌زاده به دلیل بعد مسافت با محل زندگی خود سه بار از سرپرستی شرکت عمران شهر جدید پرند استعفا داد که نهایتا کمیته فنی انتصابات با استعفای وی موافقت کرد و گمانه‌زنی‌ها مبنی بر مسائل امنیتی و تخلفات صحت ندارد.

علیرضا جعفری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بعد از اینکه اواخر خردادماه آقای بزرگ‌زاده را با توجه به تجارب‌شان در سایر حوزه‌ها به عنوان سرپرست شرکت عمران شهر جدید پرند معرفی کردیم، می‌بایست تاییدیه‌های فنی از مدیران استانی برای او اخذ می‌شد. از سوی دیگر وی مشکلاتی از بابت رفت و آمد و بعد مسافت با محل زندگی خود داشت که سه بار استعفا داد. دو مرتبه با استعفای او مخالفت شد تا اینکه نهایتا کمیته فنی انتصابات شرکت عمران شهرهای جدید با استعفای سوم ایشان موافقت کرد.

وی افزود: در حال حاضر برای اینکه در زمینه خدمات به مردم پرند وقفه‌ای ایجاد نشود مهندس صیادی از اعضای هیات‌مدیره را معرفی کردیم. ایشان هم باید مراحل فنی را طی کند و در صورت تایید کمیته‌های تخصصی به عنوان مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند مشغول به فعالیت شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه موضوع آقای بزرگ‌زاده خیلی حساس نیست افزود: مباحث امنیتی که بعضا در مورد شرکت عمران پرند مطرح می‌شود گمانه‌زنی است و تخلف خاصی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی اظهار کرد: موضوع مدیریت در شهرهای جدید یک مساله چندوجهی است که مباحث مختلفی اعم از حوزه تخصصی شهرسازی، عمرانی، اقتصاد شهری، اجتماعی و فرهنگی را شامل می‌شود؛ لذا باید مدیری منصوب شود که به تمام این حوزه‌ها اشراف داشته باشد؛ بنابراین کمیته فنی در این زمینه مقداری سخت‌گیرانه عمل می‌کند.

جعفری، شهر جدید پرند را دارای اهمیت دانست و گفت: افق شهرسازی و جمعیت‌پذیری ویژه‌ای برای پرند در نظر گرفته شده است. در حال حاضر انبوه پروژه‌های نهضت ملی مسکن را در این شهر داریم که باید به متقاضیان پاسخگو باشیم. تعهدات باقی‌مانده مسکن مهر هم وجود دارد. بحث سرانه‌های خدماتی، پروژه‌های زیربنایی و روبنایی این شهر نیز متناسب با جمعیت حدود ۱۴۰ هزار نفری آن رشد نکرده است؛ بنابراین به منظور جبران کمبودها و نارسایی‌ها باید کار جهادی و انقلابی صورت گیرد.

بارش‌های پراکنده در استان‌های ساحلی خزر

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی از بارش‌های پراکنده در استان‌های ساخلی خزر خبر داد و گفت: با کاهش تدریجی دمای تهران از روز شنبه هوای پایتخت خنک‌تر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، گودرزی از رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی برای امروز در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی خبر داد.این شرایط روز شنبه در شمال استان‌های خراسان رضوی و آذربایجان شرقی نیز برقرار خواهد بود.

گودرزی ادامه داد: دریای خزر تا روز دوشنبه مواج است و روزهای یکشنبه و دوشنبه استان‌های ساحلی خزر با بارش‌های پراکنده همراه خواهند شد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تا چند روز آینده در ساعات بعد از ظهر و شب‌ها برای استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و برخی نقاط مثل هرمزگان و ارتفاعات کرمان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی گاهی همراه با گردوخاک پیش‌بینی شده است‌.

وی افزود: از روز شنبه تا دوشنبه هم شمال شرق، شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش بادهای شدید توام با گرد و خاک خواهند داشت.

گودرزی گفت: از امروز شاهد کاهش دما در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور خواهیم بود و طی چند روز آینده برخی نقاط استان‌هایی مثل ایلام، خوزستان و کرمانشاه احتمال وقوع گردوخاک وجود دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران