شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تقریبا حدود یک‌پنجم یعنی 20 درصد از واحدهای شناسایی شده متعلق به اشخاص حقوقی (نهادها، دستگاه‌ها و سازمان ها) است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تقریبا حدود یک‌پنجم یعنی 20 درصد از واحدهای شناسایی شده متعلق به اشخاص حقوقی (نهادها، دستگاه‌ها و سازمان ها) است. محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایلنا درباره تاخیر در مالیات ستانی از مالکان خانه‌های خالی و ورود این درآمدها به صندوق ملی مسکن اظهار داشت: پروژه مالیات بر خانه‌های خالی با موفقیت به اجرا رسیده و سامانه املاک اسکان موفق شد با تمام مشکلات و کمبودهایی که در امکانات و ارتباطات داشت، شناسایی واحدهای خالی را انجام دهد. وی ادامه داد: در دی ماه سال گذشته 570 هزار خانه خالی از سکنه را شناسایی و به سازمان امور مالیاتی معرفی کردیم. 90 هزار مالک پس از دریافت پیامک مالیاتی نسبت به شناسایی و مشمول شدن به این مالیات اعتراض و در نهایت این افراد اطلاعات خود را در سامانه ثبت کردند و پس از آن، آمار خانه‌های خالی از سکنه تا بیش از 400 هزار واحد رسید و کاهش پیدا کرد. معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: اما دو ماه گذشته با ادامه شناسایی خانه‌های خالی 120 هزار واحد دیگر به مجموع خانه‌های خالی اضافه شد و دوباره آمار خانه‌های خالی که به سازمان امور مالیاتی معرفی شد به بیش از 560 هزار واحد رسید که برای تمام مالکان این واحدها اظهارنامه مالیاتی ارسال شده‌ و از شهریور ماه اجرایه صادر خواهد شد. محمودزاده تاکید کرد: اخیرا سازمان امور مالیاتی برای 515 هزار واحد خالی اطلاعیه‌ای مربوط به آخرین مهلت برای اعتراض صادر کرد که تا دهم شهریورماه فرصت اعتراض دارند و پس از آن اخذ مالیات از مالک این واحدها اجرایی می‌شود. معاون امور مسکن و ساختمان گفت: در بهمن ماه سال گذشته که حدود 400 هزار نفر رقمی از مالیات بر خانه خالی را واریز کردند اقدام داوطلبانه انجام دادند اما از این پس به صورت قانونی باید مالیات بر خانه‌های خالی را بپردازند که تا تیرماه برای اظهار فرصت داشتند و طبق قانون برای پرداخت مالیات یک ماه فرصت دارند و پس از آن وارد مراحل اجرایی خواهند شد. بنابراین پرداخت‌های مالیات بر خانه‌های خالی مانند سایر موارد از شهریورماه شروع می‌شود. وی درباره سازوکار اعتراض مالکان به اطلاعات ثبت شده، اظهار داشت: اگر اعتراض ناشی از اطلاعات ثبت شده در سامانه املاک و اسکان است باید به این سامانه، تحت نظارت وزارت راه و شهرسازی مراجعه کنند اما اگر به درصد مالیات و محاسبات مالیات اعتراض داشته باشند باید به سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند. محمودزاده ادامه داد: از سال گذشته برای کسانی که به عنوان مالک خانه‌های خالی شناسایی شدند چندین بار پیامک ارسال شد و در این پیامک‌ها به مالک اطلاع داده شد که اگر اطلاعات ثبت شده از این واحد نیاز به اصلاحات دارد، به سامانه املاک و اسکان مراجعه کنند و همانطور که گفتم 90 هزار نفر به این اطلاعات ثبت شده اعتراض کردند. ممکن است افرادی به هر دلیلی این پیامک را دریافت نکرده‌ باشند و پس از صدور اجرایه متوجه شوند که شامل مالیات بر خانه‌های خالی شده‌اند از این رو این افراد می‌توانند همچنان موضوع را مورد پیگیری قرار دهند.

انسداد جاده کندوان طی دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده 

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چالوس - کلاردشت گفت: جاده کندوان برای انجام عملیات راهداری، تعمیر و مرمت روزهای ۷ و ۸ شهریور ماه به صورت موقتی بسته می‌شود. به گزارش مهر، مهدی صفایی افزود: جاده کندوان به منظور اجرای عملیات پاکسازی و لق‌گیری ترانشه‌های باز ریزشی و عملیات تعمیر و نگهداری سیستم تونل کندوان از روز دوشنبه هفتم تا سه شنبه هشتم شهریورماه از ساعت ۶ تا ۱۶ بسته خواهد بود. وی افزود: این انسداد در راستای اجرای عملیات پاکسازی و لق‌گیری ترانشه‌های باز ریزشی در حد فاصل کف هزار چم تا سیاه بیشه و همچنین عملیات تعمیر و نگهداری سیستم تونل کندوان انجام می‌شود. وی با اعلام اینکه جاده کندوان در این مدت از مرزن آباد به سمت کرج بر روی تردد خودروها بسته خواهد شد، گفت که طبق اعلام راهداری استان‌های البرز و تهران، تردد خودروها از سمت کرج نیز از قطعه یک آزاد راه به سمت چالوس از ساعت ۶ تا ۱۶ مسدود می‌شود.

رشد ۴ برابری مسافران پروازهای خارجی در ۴ ماهه امسال

وزارت راه و شهرسازی از اعزام و پذیرش بیش از یک میلیون نفر در پروازهای خارجی ۴ ماهه نخست امسال خبر داد. به گزارش مهر، تعداد نشست و برخاست هواپیما در پروازهای داخلی و بین‌المللی به ترتیب ۹۶ هزار و ۸ هزار سورتی پرواز بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تعداد پروازهای داخلی ۱۰۴ هزار و بین‌المللی ۳ هزار سورتی پرواز بود، به ترتیب ۸ درصد کاهش و ۱۶۷ درصد افزایش داشته است. بر اساس گزارش منتشره میزان اعزام و پذیرش مسافر در پروازهای داخلی و بین‌المللی در ۴ ماهه سال جاری به ترتیب ۱۰ میلیون و ۸۳۳ هزار نفر و یک میلیون و ۱۲ هزار نفر بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تعداد مسافران پروازهای داخلی ۸ میلیون و ۶۲ هزار نفر و بین‌المللی ۲۵۵ هزار نفر بود، به ترتیب ۳۴ و ۲۹۷ درصد افزایش داشته است. با بررسی روند ۱۰ ساله اعزام و پذیرش مسافر هوایی مشخص می‌شود که بیشترین میزان اعزام و پذیرش مسافر پروازهای داخلی و بین‌المللی به ترتیب در ۴ ماهه سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۳ به میزان ۱۴.۸ و ۱.۵ میلیون نفر ثبت شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران