شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مهدی پیرهادی، عضو شورای شهر تهران اعلام کرد: به دنبال خشک شدن تعدادی درخت در خیابان ولیعصر مالک متخلف مبلغ ۱۱۷ میلیارد تومان جریمه شد.

117 میلیارد تومان  جریمه «درخت کشی» 

مهدی پیرهادی، عضو شورای شهر تهران اعلام کرد: به دنبال خشک شدن تعدادی درخت در خیابان ولیعصر مالک متخلف مبلغ ۱۱۷ میلیارد تومان جریمه شد. پیرهادی در حاشیه هشتاد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر و در جمع خبرنگاران با اشاره به جریمه نقدی مالک متخلف خیابان ولیعصر گفت: به دنبال خشک شدن درختان خیابان ولیعصر جلسه کمیسیون ماده ۷ شهرداری تهران تشکیل شد جریمه حدود ۱۱۷ میلیارد تومانی خشکاندن درختان خیابان ولیعصر برای مالک متخلف در نظر گرفته شد.

تکذیب زنانه - مردانه شدن اتوبوس‌های پایتخت

روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد، ناوگان اتوبوسرانی تهران متعلق به تمام شهروندان است و اتوبوسی به نام اتوبوس اختصاصی بانوان یا اتوبوس اختصاصی آقایان در تهران نداریم. به گزارش ایلنا، در این اطلاعیه تصریح شده است، موضوع تفکیک فضای در اختیار آقایان و بانوان در اتوبوس‌ها به عنوان موضوعی پذیرفته شده، چند دهه است که در ناوگان اتوبوسرانی تهران و سایر شهرها و کلان‌شهرهای کشور و حتی در بعضی از شهرهای جهان اجرا می‌شود اما در تهران، موضوعی تحت عنوان اتوبوس اختصاصی بانوان یا آقایان وجود ندارد. بر اساس این اطلاعیه، تفکیک فیزیکی موجود که سال‌هاست در ناوگان اتوبوسرانی تهران اعمال می‌شود، بر اساس میزان نیاز و میزان تقاضای آقایان و بانوان سهم‌بندی شده و لزوماً به نسبت مساوی نیست و در برخی اتوبوس‌ها و خطوط و در بعضی ایام و ساعات، ممکن است این سهم نسبت به فضای ثابت پیش‌بینی شده متغیر باشد. این اطلاعیه می‌افزاید: نیروهای بهره‌برداری شرکت واحد که از طریق نظارت به صورت هوشمند و همچنین کنترل میدانی، ایستگاه‌ها و خطوط را رصد می‌کنند، بر اساس تراکم مسافر و تقاضای سفر در برخی ساعات، تعدادی از اتوبوس‌ها را به صورت کامل به آقایان و در بعضی ساعات به‌طور کامل به بانوان اختصاص می‌دهند تا با توجه به تعداد مسافران در ایستگاه‌ها، نسبت به برداشت بخشی از مسافران و ایجاد تعادل و توازن در خطوط اقدام کنند.

ذخیره‌ 1،5 میلیون مترمکعب آب باران در تهران

جلال بهرامی، معاون خدمات شهری شهردار تهران با تاکید بر اینکه شهرداری در تلاش است برای توسعه ظرفیت بهره‌گیری بهینه از روان آب‌ها در تهران اقدام کند از ذخیره ۱.۵ میلیون مترمکعبی آب باران در تهران خبر داد.  بهرامی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح تلاش شهرداری تهران برای مهار روان آب‌ها و استفاده بهینه از این آب‌ها گفت: شبکه و زیرساخت لازم برای استفاده بهینه از این آب‌ها در تهران فراهم شده است و در حال حاضر تقریبا نزدیک به ۱.۵ میلیون متر مکعب آب بارانی که می‌آید در مخازن احداث شده جمع‌آوری و نگهداری می‌شود و در حال توسعه و افزایش ظرفیت این مخازن برای نگهداری بیشتر این روان آب‌ها هستیم. وی افزود: آب ذخیره شده در این مخازن از محل آب باران و روان آب‌ها برای زمان‌هایی که در فصل تابستان استفاده از چاه‌ها و آب‌های خام به مشکل برخورد می‌کند مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. این ذخیره را به شکل شبکه احداث کردیم که به راحتی قابل استفاده باشد. معاون خدمات شهری شهرداری تهران درباره لایروبی مسیل‌ها و رودخانه‌های تهران برای مقابله با وقوع سیل در تهران هنگام بارش گفت: در سیل‌های اخیر که اکثر شهرستان‌های اطراف تهران و استان البرز را درگیر کرد ما هم به امداد و کمک آنها رفتیم و هم مدیریت شهر تهران را توانستیم انجام دهیم. وی افزود: اگر بخواهیم شاخصی برای لایروبی‌های شهر تهران تعیین کنیم که اقدامات لازم انجام شده یا خیر؟ باید برویم روددره‌هایی که انتهای مسیر آنها در جنوب است را نگاه کنیم و مشاهده کنیم خروجی آب در آن محل چطور است؟ اگر ظرفیت خروجی آب پر باشد و آبگرفتگی در سطح شهر نباشد یعنی همه مسیل‌ها کار خود را درست انجام داده‌اند که آب در انتهای مسیر پر شده است ولی ظرفیت شبکه بیشتر از این نیست. بهرامی ادامه داد: تمام این شبکه روددره‌ها را در بارش اخیر رصد کردم که ظرفیت‌ها پر بود و قبل از این‌بارندگی‌ها طرحی را اجرایی کردیم که ماهانه لایروبی‌ها انجام می‌شود و منتظر فصل تابستان یا پاییز و زمستان نمی‌شویم و مدام این لایروبی‌ها را انجام می‌دهیم. وی درباره اقدامات مشترک با وزارت نیرو نیز گفت: توافقی با وزارت نیرو در کلان داریم و توافقی نیز با آبفا تهران داریم که طی برنامه‌ای ۱۰ ساله دو موضوع کاهش مصرف و ساماندهی مصرف را پیگیری کنیم چرا که با همین مصرفی که امروز داریم ۱۰ سال آینده باید پیش بینی تقریبا بیش از سه برابری را برای مصرف آب داشته باشیم؛ درحالی که ما کمتر از ۱.۵ برابر را در برنامه پیش بینی کرده‌ایم. معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: در بخش ساماندهی مصرف نیز باید چاه‌های خود را از مدار کار خارج کنیم و روی بحث استفاده از پساب‌های تصفیه خانه‌ها به عنوان آب خام حساب باز کنیم. طبق برنامه توافقی که با آبفا انجام دادیم پنج تصفیه خانه در برنامه امسال مورد استفاده قرار می‌گیرد که عدد و رقم استفاده از پساب آنها ثابت و تعریف شده است که متناسب با هریک از این تصفیه خانه‌های لوکال که با آبفا تهران توافق کردیم قسمتی از چاه‌های خودمان را در اختیار آنها برای بستن و تعطیل کردن قرار می‌دهیم تا در موضوع فرونشست زمین هم ما تشدید‌کننده مساله نباشیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران