شماره امروز: ۵۴۷

| | |

حامد یزدی‌مهر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از هشدار سطح نارنجی در استان به دلیل وزش باد شدید و افزایش گرد و غبار خبر داد.

هشدار نارنجی درباره خیزش گرد و غبار در استان تهران

حامد یزدی‌مهر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از هشدار سطح نارنجی در استان به دلیل وزش باد شدید و افزایش گرد و غبار خبر داد. به گزارش ایرنا، یزدی مهر از صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی در استان تهران خبر داد و اظهار کرد: با توجه به‌شدت وزش باد و افزایش گرد و غبار، هشدار سطح نارنجی توسط هواشناسی استان صادر شده است. یزدی‌مهر ادامه داد: این مخاطره تا دوشنبه سوم مرداد ماه خواهد بود و منطقه اثر وزش باد در مناطق غربی و جنوبی استان تهران پیش‌بینی شده است. مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اعلام مخاطرات این هشدار از جمله احتمال خسارت به تأسیسات سبک شهری و روستایی، کشاورزی و کاهش دید افقی و کیفیت هوا به مردم توصیه کرد: از تردد غیرضروری در هوای باز به ویژه بیماران تنفسی، افراد سالخورده، کودکان، آتش زدن بقایای کشاورزی خودداری کنند. وی گفت: شکستن درختان فرسوده و سازه‌های سست و نیمه کاره، سقوط اجسام از ارتفاع از مخاطرات وزش باد شدید خواهد بود به همه شهروندان توصیه می‌شود در این خصوص احتیاط لازم را داشته باشند. یزدی‌مهر افزود: با توجه هشدار سطح نارنجی و اعلام نوع مخاطرات مسوولان عضو ستاد مدیریت ضمن، آمادگی و مقابله با حوادث احتمالی نسبت به اطلاع‌رسانی مناسب به شهروندان اقدام کنند.

روند ساخت مسکن در پایتخت سرعت می‌گیرد

مهدی هدایت، سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران از امضای 2 تفاهم‌نامه مهم همکاری برای ساخت مسکن طی روزهای آینده خبر داد. به گزارش فارس، هدایت در حاشیه آیین آغاز عملیات احداث 3 هزار واحد مسکونی قرارگاه جهادی تأمین مسکن، اعلام کرد: تفاهم‌نامه ساخت ۵ هزار واحد مسکونی با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و ۱۰ هزار واحد مسکونی با بنیاد مستضعفان به دستور شهردار تهران طی روزهای آینده منعقد خواهد شد. سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران با تأکید بر اهمیت ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا در حوزه مسکن، تصریح کرد: ساخت مسکن در شهر تهران به یک جریان پایدار تبدیل خواهد شد. به گفته هدایت عملیات اجرایی ۸ پروژه مسکونی و چندین پروژه زیرساخت در منطقه ۲۰ نیز طی روزهای آتی آغاز می‌شود. وی با اشاره به آغاز احداث سه هزار واحد مسکونی توضیح داد: در فاز نخست اجرای این پروژه، ۸۰۰ واحد و در فاز دوم ۱۲۰۰ واحد مسکونی با مشارکت سازمان نوسازی شهر تهران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته می‌شود. هدایت ابراز امیدواری کرد که فاز نخست این پروژه مسکونی که در بافت فرسوده منطقه ۱۸ و درمحله شهید رجایی واقع شده طی ۳۶ ماه آتی به بهره‌برداری برسد و مقدمات اجرای فاز دوم نیز به زودی فراهم شده و همگام با فاز نخست وارد عملیات اجرا شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران